Кардинал Беччіу: Беатифікації неможливі без участі Божого люду
  • Чтв, 07/05/2020 - 19:20

Префект Конгрегації в справах визнання святих, коментуючи рішення про перенесення дат беатифікації ряду блаженних, пояснює, чому цей акт не може відбуватися в режимі трансляцій.

В ці дні ми вже призвичаїлися до повідомлень про різні зміни, які в програму запланованих заходів внесла пандемія нової коронавірусної інфекції. Ця ситуація також не оминула заплановані на травень і червень беатифікації, що мали відбутися в різних країнах Європи, які були відкладені на невизначений термін. Не виключаючи й подальших змін у календарі проголошення нових блаженних, кардинал Анджело Беччіу, Префект Конгрегації в справах визнання святих, в інтерв’ю для Vatican News пояснив, чому в обставинах заборони на скупчення людей такий захід не може відбутися за посередництвом засобів комунікації.

Акт Божого люду

«Беатифікаційний процес починається саме із народу, від проголошення, яке підтверджує “опінію святості” людини, тобто, загальну переконаність людей в тому, що життя нового блаженного було багате християнськими чеснотами, апостольською плідністю та відзначалося смертю, яка служить на збудування», – зазначив кардинал, додаючи, що самі ж дієцезії, зважаючи на обставини, просили про перенесення дат. За його словами, рішення про відкладення церемонії є «великим болем для церковних спільнот, які готувалися до великих всенародних свят», але про «пристосування», проведення цього акту «онлайн» годі й думати, «бо йшлося би про виверти».

«Коли в місцевій Церкві, – вів далі він, – проводиться беатифікація, це відбувається за великої участі народу, тисяч людей, з необхідністю старанних приготувань, насамперед, духовних, щоб відкривати постать нового блаженного чи мученика». Й у обставинах ізоляції та дистанціювання це стає трудним до виконання.

«Не виключено, – додав Префект Конгрегації святих, – що виникне необхідність перенести й деякі інші дати. Залишається слідкувати за розвитком пандемії та розпорядженнями, пов’язаними з нею».

Перенесені беатифікації

Першою в цьому переліку є сестра Лучія Непорочного Зачаття зі Згромадження Служебниць Милосердя, проголошення якої блаженною мало відбутися вже наступної суботи, 9 травня, в місті Лекко в північноіталійському регіоні Ломбардії. Через тиждень, 16 травня, в Неаполі на півдні Італії, була запланована беатифікація монахині Марії Луїджі Найсвятіших Тайн. Травневі беатифікації мали завершитися 23 травня в Іспанії прославою чергової групи мучеників з часів громадянської війни, а саме о. Каєтано Ґіменеса Мартіна та 15 співтоваришів.

У першу неділю наступного місяця, тобто, 7 червня, у Польщі була запланована беатифікація кардинала Стефана Вишинського, який відіграв важливу роль у збереженні віри серед польського народу в період комуністичного панування. Врешті, в Річчоне на північно-східному узбережжі Італії, 14 червня мала бути проголошена блаженною мирянка Сандра Сабаттіні, відома як «свята наречена», що померла в 23 роки.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць