Кардинал Конрад Краєвський вирушив до Києва з подарунком від Папи
  • Пон, 11/04/2022 - 12:38

До столиці України посланець Папи доставить карету швидкої допомоги, вже другу, що є подарунком Папи для багатостраждального українського народу.

Як ми вже повідомляли, з доручення Папи Франциска кардинал Краєвський вирушає в третю подорож в Україну. Здійснить її знову за кермом карети швидкої допомоги, яка є подарунком Папи Франциска. Цього разу метою подорожі, яка розпочалася в неділю, є столиця України місто Київ.

«Передаючи цей рятувальний транспорт, Папа Франциск прагне схилитися перед чоловіками та жінками України, пораненої війною та засвідчити свою близькість. Коли хтось поранений, хворий, людина у важкому становищі буде перевозитися каретою швидкої допомоги, то зможе відчути обійми та втішення Папи, який хоче обмити та поцілувати ноги братів і сестер, що страждають від несправедливого насильства війни», – читаємо в повідомленні Апостольської елемозинерії.

В інтерв’ю для Радіо Ватикану Папський розподілювач милостині зазначив, що цей візит відбуватиметься в особливому контексті, яким є Великий Тиждень, протягом якого Церква переживає страсті та смерть Ісуса, але який завершується Його славним воскресінням. І саме в цей особливий для християн період Святіший Отець хотів виразити свою особливу близькість з українським народом.

«Саме в цей час Святіший Отець дуже хотів, щоб я був в Україні, в Києві. Цього разу я постараюся доставити до Києва другу карету швидкої допомоги, дуже добре оснащену та повністю нову, отриману із заводу в Флоренції, до якої обладнання передала також лікарня “Дитятка Ісуса”. Я би хотів передати її одній із лікарень у Великий Четвер», – сказав кардинал Краєвський, пояснюючи це бажанням літургійним жестом, притаманним цьому дневі, яким є спогад про вмивання ніг.

«Це, – пояснив він, – неймовірний жест, коли Ісус принижується та цим жестом хоче сказати нам, наскільки Він всіх любить. Це жест любові, дарування себе іншим. Він жертвує Собою та заохочує служити. Апостоли не надто збагнули цей жест, а Він каже, що дає їм приклад, аби й вони так само чинили. Святіший Отець через цей жест дарування карети швидкої допомоги хоче обійняти всіх, сказати, наскільки любить, адже “швидка” рятує життя. І Папа молиться за життя України, за воскресіння України».

Кардинал Краєвський розповів, що планує провести Пасхальне Тридення з Нунцієм, який протягом цих днів не міг виходити й перебував у підвалі. Плануються богослужіння в різних храмах, де це дозволять, «обмиття ніг, адорація хреста, а згодом – радісне воскресіння, яким хочемо наново “заразити” віруючих в Україні, сказати їм, що після страждання завжди настає радісний світанок воскресіння».

 

 


Паломництво Святими місцями