Кардинал Краєвський: моє завдання – стояти під хрестом разом з українцями
  • Чтв, 15/09/2022 - 18:08

Перебуваючи в Одесі, Префект Дикастерії харитативного служіння розповів для Радіо Ватикану про мету свого четвертого від початку широкомасштабної війни візиту в Україну, здійснюваного з доручення Папи Франциска.

Із заходу на південь, а далі на схід і на північ. Таким є маршрут кардинала Конрада Краєвського, Префекта Дикастерії харитативного служіння, який вже вчетверте після 24 лютого відвідує Україну з доручення Святішого Отця, щоб засвідчити близькість зі страждаючим народом і привезти конкретну допомогу.

Зустріч з громадою УГКЦ в Одесі

«Вже вчетверте Святіший Отець відправив мене в Україну, але цього разу в зовсім інший спосіб. Я тепер перебуваю в Одесі, тобто, майже 3600 кілометрів від Ватикану. Подорожуючи від українського кордону в північно-східному напрямку, відвідуємо ті місця, де є чернечі спільноти, священики, волонтери, які протягом 200 днів війни ніколи не залишали своїх вірних. Ми приїхали, щоби утвердити у вірі, щоби дати надію, щоби бути поруч із ними, щоби бути разом з ними. Ситуація є дуже важкою. Також і цієї ночі часто звучали сирени, також знову багато загиблих», – сказав кардинал Краєвський в інтерв’ю для Радіо Ватикану, записаному під час перебування в Одесі.

Зустріч з єпископами в Летичеві

Подорожуючи на південь України, представник Святішого Отця мав нагоду зустрітися з Конференцією римо-католицьких єпископів України, що перебувала на спільній зустрічі в санктуарії Матері Божої в Летичеві на Хмельниччині. Вздовж маршруту кардинал Краєвський відвідує також осередки Карітасу. Подальший шлях Папського розподілювача милостині проходитиме через Запоріжжя до Харкова.

Ділячись думками про духовний вимір цієї подорожі, Префект Дикастерії харитативного служіння зазначив: «Сьогодні [15 вересня] в літургії припадає спомин Пречистої Діви Марії Страждальної, Яка стояла під хрестом. І ми хочемо стати під хрестом з усіма вдовами, усіма дружинами і дітьми тих чоловіків, які були вбиті, були поранені. І стоячи, як Марія, у великому стражданні, чуємо, як Ісус каже: “Маріє, ось Україна, вона – Твоя країна”. Як Ісус каже українцям: “Ось ваша Мати». Якщо ми дійсно слідуватимемо за страждальною Богородицею, то тут, в Україні, будуть чуда. Отож, моїм завданням, яке мені доручив Святіший Отця, є саме перебувати разом з людьми під хрестом, зберігати довіру та протягом усього дня повторювати: “Ісусе, на Тебе уповаю”».


Паломництво Святими місцями