Кардинал Мюллер: єпископи не повинні давати протилежні тлумачення доктрини
  • Суб, 18/02/2017 - 20:57

«Вважаю, що недоцільно, щоб кожен єпископ окремо коментував папські документи, маючи намір пояснити як він їх суб’єктивно розуміє»,- зазначив під час розмови з німецьким виданням «Rheinische Post» кардинал Герхард Мюллер. Префект Конгрегації науки віри говорив про виданий нещодавно (1 лютого) коментар німецького єпископату щодо післясинодальної адгортації «Amoris laetitia», в якому владики представляють можливість в окремих випадках уділяти Св. Причастя розлученим.

Кардинал Мюллер зазначив, що не в його стилі публічно критикувати єпископати, але «не може бути так, щоб сформульоване Папою і загально зобов’язуюче вчення Церкви інтерпретували по-різному, а тим більше всупереч з ним у місцевих Церквах. Фундаментом Церкви є єдність у вірі», – наголосив кардинал, додаючи, що «ніхто не може на свій власний розсуд змінювати таїнства, як дієві ознаки благодаті, так, щоб, наприклад, в таїнстві примирення можна було б уділяти розгрішення без жалю за гріхи і без рішучої постанови поправи».

Префект Конгрегації науки віри говорив також про питання авторитету Папи в теперішні часи. «Папа не є главою всесвітньої установи, а першим свідком Євангелія», – сказав німецький кардинал і пояснив, що сьогодні, в часи релятивізму і нігілізму, догма про непомильність Папи є важкою для розуміння, однак в ній не йдеться про непомильність в інтелектуальних та моральних питаннях, але про «особливу харизму передавання відповідно до істини і в повноті Божого Об’явлення».

У розлогому інтерв’ю префект Конгрегації науки віри також пояснив роль жінки в Церкві. За його словами, «жінки завжди були важливими для життя Церкви – у сфері виховання і освіти, в науці, в церковній адміністрації, а також в подружжі і родині. Однак непотрібним і неможливим є висвячення жінок на дияконів, пресвітерів і єпископів. На це вказують різні дослідження Конгрегації науки віри», – наголосив кардинал Мюллер.


Паломництво Святими місцями