Кардинал Мюллер: жодних винятків у справі Причастя для розлучених
  • Птн, 10/11/2017 - 11:12

У справі Причастя для розлучених в нових зв’язках не може бути жодних винятків – наголошує кардинал Герхард Мюллер, колишній префект Конгрегації науки віри.

В інтерв’ю для італійського видання «La Nuova Bussola Quotidana» він рішуче заперечив позицію, яку йому приписують щодо відкритості на допуск до Причастя осіб, що живуть в несакраментальних зв’язках. В такий спосіб було інтерпретовано написаний ним вступ до книжки італійського політика Рокко Буттільйоне, в якому він полемізує з критиками адгортації «Amoris laetitia».

Кардинал Мюллер зазначив, що своїм текстом на тему «Amoris laetitia» він хотів стати вище актуальної дискусії щодо цієї адгортації, показуючи, що єдиним критерієм інтерпретації папського документу є  об’явлена істина – те, що сказав Господь Ісус. А це означає, що її можна читати виключно у світлі магістеріуму Церкви.

«На жаль, існують окремі єпископи і цілі єпископати, котрі пропонують інтерпретацію, що суперечить магістеріуму, допускаючи до таїнств осіб, що вперто перебувають в об’єктивних ситуаціях важкого гріха. Але не у відповідності до цього критерію слід інтерпретувати «Amoris laetitia». Сам Папа Франциск називає цю адгортацію томістичною, і тому її слід читати у світлі св. Томи Аквінського, котрий в питанні допуску до Євхаристії відомий своєю догматичною позицією та має душпастирське співчуття щодо таких осіб»,- додав кардинал Мюллер.

Натомість щодо окремих випадків колишній префект Конгегації науки віри зазначив, що вони стосуються виключно тих ситуацій, коли існує сумнів щодо важності таїнства, інформує wiara.pl.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць