Кардинал Паролін: існує нагальна потреба творити між країнами клімат довіри
  • Птн, 17/11/2023 - 16:38

Відповідаючи на запитання журналістів, Державний Секретар Святого Престолу вказав на зусилля у напрямку збереження життя християнської громади у секторі Гази, вказуючи на потребу довіри на міжнародній арені.

У п’ятницю, 17 листопада 2023 р., в Посольстві Італії при Святому Престолі відбувся захід «Вислуховувати дітей та підлітків, які стали жертвами сексуального насильства, з метою розробки ефективних заходів допомоги та захисту». Серед доповідачів був також кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Святого Престолу. В кулуарах події він відповів на запитання журналістів, пов’язані зі збройними конфліктами в різних частинах світу.

Солідарність з постраждалими

Коментуючи конфлікт, пов’язаний з військовим протистоянням між бойовиками ХАМАСу та Ізраїлем, кардинал Паролін пригадав, найперше, про турботу про християнську громаду в секторі Гази, яка налічує 150 осіб. Ця турбота, за його словами, поширюється на всіх. «Біль нас об'єднує, перед болем не існує відмінностей», – сказав він. Водночас, він вказав на дипломатичні зусилля Святого Престолу спрямовані на те, «щоб спробувати простягнути руку допомоги і заохотити до вирішення проблеми».

Дипломат рішуче засудив атаки на лікарні. «Збереження лікарень і культових споруд є фундаментальним аспектом міжнародного гуманітарного права. Тому немає жодних підстав використовувати лікарні для будь-яких військових дій», – наголосив очільник Державного Секретаріату Святого Престолу.

Приділяти достатньо уваги війні в Україні

Один з журналістів сказав, що про війну в Україну говорять дедалі менше і менше. «Це залежить від вас. Тому що саме ви приділяєте увагу одному, а не іншому», – відповів журналістам Державний Секретар Святого Престолу, додаючи, що необхідно постійно інформувати про всі збройні конфлікти, особливо про війну в Україні, «оскільки це кривавий конфлікт». Він підкреслив, що на сьогодні, на жаль, поки що існує мало перспектив для вирішення цієї ситуації , «але вихід з цієї трагедії має бути знайдений».

Помітний прогрес на міжнародній арені

Один із журналістів запитав кардинала Пароліна про доцільність у теперішньому контексті зібрати міжнародну конференцію, схожу до зустрічі, підсумком якої стало підписання «Гельсінських угод» у 1975 році. Державний Секретар, насамперед, пригадав про особливості нещодавньої зустрічі між президентом США і лідером Китаю. «Я бачив вчора, що був, як мені здається, крок вперед у відносинах між Сполученими Штатами і Китаєм. Вони сказали, що ми не можемо повернутися спиною один до одного. Мені здається, що це прогрес у цій ситуації загальної напруженості. Звичайно, якщо би було бажання з усіх боків, ми могли б дійсно дійти до скликання міжнародної конференції, на якій знову було б піднято питання про дух Гельсінкі», – сказав кардинал Паролін.

Він вказав на потребу заново відкрити для себе «мінімум взаємної довіри», якої сьогодні бракує. «Зустріч в Гельсінкі зародилася саме з цього переконання, що ми можемо щось зробити разом, що ми можемо досягти певного прогресу. Тож між сторонами також існував клімат довіри», – зауважив дипломат.