Кардинал Паролін: важливо, аби припинився вогонь, потім необхідний діалог
  • Суб, 14/05/2022 - 20:07

Про мету візиту до України Секретаря, відповідального за стосунки з державами, що відбудеться вже наступного тижня, а також про готовність Святого Престолу долучитися до евакуації мирних мешканців із зони бойових дій, йшлося в інтерв’ю з Державним Секретарем кардиналом П’єтро Пароліном.

Після участі в заході, присвяченому постаті Івана Павла І, що відбувся в Папському Григоріанському університеті в Римі у четвер, 13 травня 2022 р., Державний Секретар Святого Престолу кардинал П’єтро Паролін дав коротке інтерв’ю журналістам, в якому, серед іншого йшлося також про війну в Україні.

Зокрема, журналісти запитували кардинала про мету візиту до України архиєпископа Пола Річарда Ґаллаґера, Секретаря, відповідального за стосунки з державами, що відбудеться наступного тижня.

«Цілі завжди залишаються незмінними, – відповів він. – Хоча простір для цього є дуже обмеженим, але ми докладали і далі докладаємо зусилля, наскільки це можливо, насамперед, у припинення вогню, і це ми вважаємо принциповою відправною точкою, щоб військові дії були припинені, а потім, якщо це можливо, щоб розпочався серйозний діалог, без попередніх умов, в якому би сторони справді намагалися знайти спосіб вирішення цієї проблеми».

На запитання журналістів про нещодавню зустріч Папи Франциска з дружинами двох захисників Маріуполя, що перебувають в оточенні на металургійному заводі «Азовсталь», Державний Секретар Святого Престолу сказав:

«Ми отримали прохання щодо Маріуполя і ми виявили свою готовність бути гарантами щодо евакуації мирних мешканців, що там залишилися, але потім про це вже не говорилось. Принаймні я не чув, щоб це мало якийсь розвиток. Останніми тижнями було багато різних спроб, і це була остання. Ми вже раніше виявляли велику готовність. Навіть в самого Нунція була ідея поїхати разом із Митрополитом Запорізьким, але, фактично, це не було реалізовано, тому що не давали гарантій безпеки цій місії».


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць