Карітас Польщі долучає до програми «Родина родині» також і Україну
  • Срд, 09/11/2022 - 12:46

Програма, започаткована 2016 року, спрямована на регулярну підтримку найбільш потребуючих у країнах, які страждають від війн чи важких криз.

«Від вибуху війни минуло 8 місяців, а за нашим східним кордоном не перестає розвиватися трагедія. Мешканці України втрачають свої помешкання, близьких і сили для змагання з дійсністю. Але вони не повинні втратити надію на допомогу, а тому Карітас Польщі здійснює в Україні програму “Родина родині”», – читаємо в комюніке найбільшої доброчинної організації Польщі, присвяченому долученню України до своєї програми закордонної підтримки.

«Родина родині» – це гуманітарний проект, який, серед іншого, полягає в тому, щоби надавати регулярну фінансову допомогу в місцевій валюті мешканцям країн, які переживають війни чи глибоку кризу. Програма була започаткована 2016 року як відповідь на трагічні обставини мешканців Сирії, а згодом охопила Сектор Гази, Ліван та Ірак. Україна стала п’ятою країною, включеною до проекту.

«Ми усвідомлюємо, що український народ ще довго буде змагатися з величезними труднощами, навіть і після завершення війни. Аналізуючи потреби та наші можливості, ми вирішили включити Україну до програми “Родина родині” – найбільшу програму допомоги за кордон, яку провадить Карітас Польщі», – зазначає директор харитативної організації о. Марцін Іжицкі.

У жовтні Карітас Польщі розпочав пілотний проект в межах Київсько-житомирської дієцезії РКЦ в Україні. Завдяки тісній співпраці з дієцезіальним осередком «Карітас-Спес» допомогу отримують понад 500 сімей. Підтримка надається, насамперед, сім’ям, які живуть на теренах, до яких не доходить жодна інша допомога. Це багатодітні сім’ї, родини з похилими віком, хворими і особами з інвалідністю, самотні матері з дітьми, чоловіки яких потрапили в полон або загинули на війні, втікачі з окупованих територій чи прифронтових зон.

Сильною стороною програми є її форма. Отримувана щомісячно фінансова допомога дає змогу найубогішим відбитися від дна, погасивши заборгованості, як також самим вирішувати, що в даний момент є для них пріоритетним: придбання їжі, ліків чи, наприклад, будівельних матеріалів для відновлення помешкання.