«Карітас – серцевина життя Церкви…», - Глава УГКЦ до керівників єпархіальних БФ «Карітас»
  • Чтв, 18/12/2014 - 11:08

Церква завжди в різних історичних обставинах займалася соціальним служінням. Однак, цією зустріччю я прагну переглянути церковне служіння в соціальній сфері. Це тому, що зараз ми знаходимося у стані війни і Церква не може сьогодні душпастирювати так, як рік тому. Бо так, як колись було - вже ніколи не буде. Після подій на Майдані все змінилося. Виникли абсолютно нові обставини. Ми повинні вміти швидко і ефективно на них реагувати.

Такими словами звернувся Глава УГКЦ Блаженніший Святослав до керівників єпархіальних та екзархальних БФ «Карітас» України 17 грудня 2014 року в Києві.

Очільник УГКЦ наголосив на тому, що «Карітас» - серцевина життя Церкви. Бо кожен віруючий християнин сьогодні має працювати в такому служінні, яке провадить «Карітас». Адже, той, «хто Бога любить, а не любить свого ближнього  є неправдомовцем». За словами Першоієрараха Церкви, служіння ближньому є невід’ємною складовою «Богослужіння»: «Не може бути «живою» та парафія, в якій немає структури «Карітас»».

Ідея діяльності Благодійного Фонду ґрунтується на тому, що один віруючий допомагає іншому. Це є основа християнського життя. «Сьогодні все наше суспільство – зранене, переживаючи післ стресовий розлад. Ми отримуємо нові причини усіх узалежнень, бо цей  післястресовий синдром вбиває більше людей поза полем бою, ніж в бою», - зауважив він.

Він також додав, що для того, щоб бути працівником БФ «Карітас» достатньо мати християнське сумління.

«БФ «Карітас» Україна є однією з трьох найбільших допомогових структур в Україні», - підкреслив Глава Церкви, зазначаючи, що відтепер діяльність єпархіальних таких БФ має базуватися на основі допомоги із парафій.