Католик став президентом Південної Кореї
  • Суб, 13/05/2017 - 17:35

Ми молимося за те, щоби новий президент став великим лідером, який приведе до повного миру на Корейському півострові й до розвитку корейської нації,— так південнокорейські католицькі єпископи привітали нового главу держави Мун Чже Іна.

Він виграв дострокові президентські вибори, які відбулися 9 травня 2017 р.,набравши 41,1% дійсних голосів. Мун Чже Ін став 12‑м президентом Республіки Корея замість Пак Кин Хе — першої в історії Кореї жінки на цій посаді, яка була усунута з неї 10 березня цього року.

У привітанні, надісланому від імені усього єпископату Південної Кореї, його голова, архиєпископ Гігін Кім Хі Чжун згадував «важкі моменти минулого року», пов’язані зокрема з обвинуваченням президента, а потім позбавлення її посади і призначенням дострокових виборів.

Митрополит Кванджу написав: «Сьогодні корейський народ обрав нового президента. Нам потрібен лідер, який ітиме шляхом справжнього миру і справедливості, цінуючи ці принципи також і в періоди напруженості».

Він запевнив, що єпископи моляться, аби «новий президент став великим лідером, який приведе до повного миру на Корейському півострові й до розвитку корейської нації, глибоко вкорінюючи демократію в нашій країні».

Єпископат також висловив побажання, щоби новий глава держави — який 10 травня склав присягу і офіційно вступив на посаду — «керував народом у дусі конституції країни, де слабкі члени суспільства також мають людську гідність». «Це країна, в якій кожен може висловити свої погляди відкрито, без обмежень свободи думки і совісті; в якій регіони розвиваються відповідно до принципів рівності й рівноваги; в якій люди можуть брати участь у державному управлінні без регіональної дискримінації», — нагадали єпископи.

Крім того, єпископи закликали нового президента викласти своє бачення і філософію уряду, «діючи на користь співіснування Північної та Південної Кореї, а також працюючи на благо миру серед корейців і примирення між двома Кореями». Конференція єпископів побажала Муну діяти як «слуга народу, аби в усіх громадянах зміцнювалося почуття національної єдності й щоби наблизився той день, коли вони разом реалізуватимуть закон і справедливість…».

Новий президент Новий президент Кореї Мун Чже Ін народився 24 січня 1953 року першим із п’яти дітей Мун Йонг Хуна — біженця з Північної Кореї. За фахом він адвокат і ще студентом став на захист прав людини. Вже в 2012 році Мун Чже Ін узяв участь у президентських виборах від імені Об’єднаної демократичної партії, але програв їх Пак Кин Хе, після якої зайняв найвищий пост у країні. Має двох дітей. Це другий католик (хрещений ім’ям Тимофій) на цій посаді після президента Кім Де Чжуна (1924‑2009), який обіймав її в 1998‑2003 рр.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць