Католики Конго хочуть висунути кардинала на пост президента
  • Пон, 06/08/2018 - 13:17

Католики Конго вважають, що єдиним надійним і достовірним кандидатом на пост президента в країні є кардинал Лоран Монсенгво Пасінья, Архиєпископ Кіншаси. Однак кардинал відповів, що «має інші справи» і не збирається балотуватись на виборах.

Речник новосформованої групи «Християнський розвиток заради єдності та демократії», яка ініціює кандидатуру кардинала на пост президента, зазначив, що «для того, щоб розбудовувати Конго для наших дітей, ми повинні відкинути і замінити усіх тих, кому не вдалось зробити це раніше. Саме тому ми подумали про кандидатуру кардинала Монсенгво, котрий користується глибокою пошаною серед народу».

Нагадаємо, що теперішній президент Джозеф Кабіла перебуває при владі від 2001 року. Його мандат завершився у 2016 році, однак проведення нових виборів затримується вже на два роки.

Католицька спільнота в Республіці Конго становить 35 мільйонів, і це – більше 40 відсотків населення. 90% населення країни – християни.

Як інформує Catholic Herald, кардинал Монсенгво заперечив будь-які президентські амбіції, заявивши, що «має інші справи».

Варто додати, що не тільки теперішні зобов’язання кардинала є перешкодою на шляху до президентства. Ще в 1983 році Папа Іван Павло ІІ встановив заборону священикам балотуватись на політичні посади. Кодекс канонічного права зазначає: «Духовенству заборонено приймати державні посади, що включає участь у здійсненні цивільної влади». «Вони не повинні брати активну участь в політичних партіях та урядових профспілках, допоки, на думку компетентної церковної влади, цього не вимагає захист прав Церкви чи поширення загального добра», - йдеться в ККП.


Паломництво Святими місцями