Католики серед перших, хто допомагав постраждалим у катастрофі в Тяньцзіні
  • Чтв, 20/08/2015 - 11:04

Католицькі добровольці одними з перших відреагували на трагедію, кощотра сталася у середу через величезні вибухи у промисловій зоні портового міста Тяньцзінь, на північному сході Китаю.

Загинуло щонайменше 114 осіб та поранено понад 700. Сімдесят просто зникли у руїнах, більшість із них пожежники. Такі невтішні цифри примушують одних впадати у розпач, а інших зібратися й рятувати тих, кого ще можливо.

На ранок після вибуху дієцезіальний Центр соціальної допомоги у місті Тяньцзіні зібрав 60 волонтерів для порятунку та надання допомоги роботі уряду. Вони передавали питну воду, одяг та інші необхідні речі для всіх потребуючих у лікарні та в тимчасові селища для евакуйованих. Перш ніж відправитися у зону лиха, добровольці були проінформовані про небезпеку через хімічне забруднення. Вживши усіх можливих заходів безпеки, їх було розділено на групи та відіслано по різних лікарнях і таборах із надання допомоги.

Підпільний католицький священик розповів, що вже за кілька годин після вибуху він відправив Месу та разом із вірними помолився за «загиблих, поранених та їхні сім’ї». «Це єдине, що ми можемо зробити», — сказав священик. У катедру святого Йосипа, що у центрі Тяньцзіня, звернулися за пожертвами, і учасники хору стали донорами крові для поранених.

Папа Франциск у неділю згадував про катастрофу у Тяньцзіні й молився за усіх, хто постраждав у цій трагедії, як загиблих так і поранених, благаючи розради для них і підтримки тим, хто займається наданням допомоги.