Кенійські єпископи: Католицькі школи – школи чеснотливого життя
  • Втр, 18/08/2015 - 12:47

«Рятувати молодь від руйнівної поведінки: відповідальність католицьких шкіл», – такою була тема зустрічі провідників середніх католицьких шкіл Кенії, яка відбулася цими днями у Католицькому Східноафриканському Університеті в Найробі. Відкриваючи зустріч, єпископ Мауріс Мухатія, Президент Комісії в справах релігійної та мирянської освіти Єпископської Конференції Кенії, заохотив вчителів до поглиблення діалогу з учнями.

Ієрарх, відповідальний за освітню діяльність Церкви, закликав впроваджувати такі програми, які мають на меті цілісне виховання людської особи та захищатимуть найслабших членів шкільної спільноти, поширюючи соціальну активність. «Католицькі школи, – наголосив він, – покликані вести молодь до Воскреслого Христа: учні, в дійсності, шукають проводу, який їх підбадьорить, вкаже їм шлях та ділитиметься фундаментальними загальнолюдськими й релігійними цінностями, спонукуючи наслідувати їх».

Президент Комісії в справах релігійної та мирянської освіти Єпископської Конференції Кенії заохотив керівників католицьких шкіл прищеплювати учням чесноти чистоти й скромності, адже «справжній успіх місії католицької школи полягає у тому, щоб навчити молодь чеснотливого життя». «Підлітки, – сказав він, – потребують набування і опановування численних чеснот, щоб добре провадити житейський корабель серед небезпечних вод сучасного життя». А для цього необхідно «поставити Христа у центрі кожної шкільної дії», що допомагатиме «вливати у серця учнів правильну етику та вести їх до спасіння».

Єпископ Ентоні Мугерія закликав провідників католицьких шкіл до глибини усвідомлювати дух католицької освіті, що означає «формувати католицьку ідентичність учнів, даючи їх добрий приклад, вкраплюючи в них чесноти правдомовності, чесності, служіння, скромності та заохочуючи їх молитися».