КГБ УРСР передбачав відродження Церкви у соціалістичних країнах після обрання Папою поляка
  • Срд, 01/03/2017 - 13:29

Документи, розсекречені Службою безпеки України, показують, що обрання поляка Папою римським викликало стурбованість в КДБ, – про це повідомляє Польське Радіо з посиланням на  «Rzeczpospolita».

До Польщі потрапив пакет рапортів КДБ за 1978-1990 роки, підготовлених для влади Комуністичної Партії України. Матеріали, які показують секрети діяльності совєтських служб та масштаб стеження, опрацювали вчені з Європейського Колеґіуму Натолін.

Наприкінці 80-их років у КДБ в Україні працювало 40 тисяч людей, – пише видання. Совєтська безпека не лише спостерігала за ситуацією в Україні, але також проводила активні дії, метою яких було впливати на діяльність опозиції.

У ці часи (українці – ред.) утримували контакти з польською опозицією, а також українськими групами у США та у Західній Європі. Метою співпраці була спільна боротьба з комунізмом. КДБ намагався зробити все, щоб сконфліктувати ці кола. Подібні, вдосконалені методи використовує сьогодні Росія, – каже польському виданню директор архівів СБУ в Києві Андрй Когут.

Опрацьовані поляками документи з України, - інформує видання, - свідчать про те, що обрання поляка Кароля Войтили Папою римським викликало стурбованість в КДБ. В одному з документів, адресованих КЦ Компартії України, голова українського КДБ Віталій Федорчук писав, що Войтила «має свою концепцію, яка полягає в орієнтації на західний світ та активізації католицької церкви у країнах соціалістичного табору». Федорчук передбачав, що обрання папою Кароля Войтили може призвести до «значної активізації католиків». Як пояснює видання, політолог Польської академії Наук Павел Коваль, КДБ вважав Католицьку церкву ворогом.


Паломництво Святими місцями