Комітет ВР розглянув законопроект 1153 про військове капеланство
  • Втр, 19/07/2016 - 17:53

Комітет Верховної Ради з питань культури і духовності розглянув законопроект № 1153 щодо запровадження інституту священнослужителів (капеланів) у військових і правоохоронних органах.

Суть запропонованих змін на засіданні 13 липня представив їх ініціатор  Юрій Мірошниченко, повідомляє Інститут релігійної свободи.

В обговоренні взяли участь представники Міністерства оборони України, Міністерства культури України, Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони, ІРС.

Народні депутати України – члени Комітету наголошували на актуальності створення інституту військового капеланства. Зазначалося, що особливої гостроти воно набуло у зв’язку з військовою агресією Росії на Сході України.

За результатами дискусії Комітет вирішив доручити Підкомітету з питань державної політики у сфері свободи совісті та релігійних організацій на чолі з депутатом Віктором Єленським вивчити європейський досвід законодавчого урегулювання створення та функціонування інституту капеланства, розробити правові механізми у цій сфері з урахуванням поточних потреб та пропозицій релігійної спільноти. Для роботи в підкомітеті будуть залучені народні депутати України, представники міністерств і відомств, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, Інститут релігійної свободи тощо.

Нагадаємо, що Рада у справах душпастирської опіки при Міноборони вже розробила власний проект Закону України «Про військове капеланство», який враховує нинішній досвід створення капеланської служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Як повідомляв ІРС, раніше Комітет розглянув законопроект № 4128 «Про внесення змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо зміни релігійними громадами підлеглості.


Паломництво Святими місцями