Комітет ВР відхилив законопроєкт 3316 та альтернативні редакції
  • Чтв, 18/06/2020 - 17:29

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді відхилити проєкт № 3316 та альтернативні законопроєкти № 3316-2 та № 3316-3, в яких задекларовано намір протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, оскільки вони потребують суттєвого доопрацювання. 

За таке рішення проголосували 13 членів Комітету з 20 присутніх на засіданні 17 червня 2020 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Голова Комітету Денис Монастирський звернув увагу присутніх, що до Комітету “надійшло сотні звернень від абсолютно всіх конфесій”, які стурбовані пропонованими змінами до Кримінального кодексу України. Він також нагадав, що раніше 58 народних депутатів України із різних парламентських фракцій спрямували до Комітету колективне депутатське звернення з критикою даної законодавчої ініціативи та проханням взяти до уваги аргументи церков і релігійних організацій.

Зауваження батьківської спільноти та церков озвучив присутній на засіданні народний депутат Віктор М’ялик, співавтор цього колективного депутатського звернення до Комітету.

Напередодні засідання також Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій направила до Комітету свої застереження щодо цих законопроєктів, виступаючи проти впровадження гендерної ідеології в законодавство України. ВРЦіРО звернула увагу членів Комітету, що посилення кримінальної відповідальності за злочини у разі наявності в особи “упереджень, забобонів, стереотипних поглядів” може стати підґрунтям для обмеження конституційного права громадян на свободу думки та вираження поглядів.

Під час обговорення голова підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Олександр Бакумов, автор проєкту № 3316-3, запропонував відхилити всі законопроєкти з цієї проблематики, зважаючи на “тендітність цієї теми” та необхідність доопрацювання цих ініціатив задля забезпечення правової визначеності пропонованих змін.

Інші члени Комітету також висловили зауваження до законопроєктів № 3316 та альтернативних проєктів № 3316-2 і № 3316-3. Зокрема, Заступник голови Комітету Григорій Мамка наголосив на неприпустимості вказувати мотив ненависті одночасно і в кваліфікуючих ознаках окремих статей Кримінального кодексу України, і додатково – в якості обтяжуючої обставини.

Остаточну долю цих законопроєктів визначить Верховна Рада України, яка може виключити їх з порядку денного цієї чи наступної сесії (без розгляду) або відхилити під час розгляду у першому читанні.

Інститут релігійної свободи
irs.in.ua


Паломництво Святими місцями