КОМЮНІКЕ З 48 ПЛЕНАРНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ РИМСЬКО-КАТОЛИЦЬКИХ ЄПИСКОПІВ УКРАЇНИ
  • Чтв, 23/03/2017 - 21:35

КОМЮНІКЕ З 48 ПЛЕНАРНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ 
РИМСЬКО - КАТОЛИЦЬКИХ ЄПИСКОПІВ УКРАЇНИ

З 21-23 березня 2017 року у Вищій Духовній Семінарї Львівської Архідієцезії у Львові-Брюховичах відбулася 48 Пленарна Конференція Римсько-Католицьких Єпископів України.

 

Головною темою наради було святкування 100-річчя Фатімських Об´явлень. Єпископи представили програми дієцезіальних святкувань Ювілею у своїх дієцезіях. Центральна урочистість святкування відбудеться 16 липня в Бердичеві, поєднана з національною молитвою про мир та примирення в Україні.

Архієпископ Мечислав Мокшицький представив програму національного паломництва до Фатіми 12-14 вересня цього року.

На Конференції Єпископів був присутній архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, котрий представив актуальну релігійно-суспільну ситуацію в Україні, а також правила розподілу Папської допомоги для біженців на Сході України.

Єпископ Ян Собіло детально описав поділ матеріальної допомоги в рамах акції «Папа для України». Також Владика, як голова Комісії в справах молоді, розповів про план святкування І-го Тижня Виховання, який відбудеться у всіх дієцезіях України від 2 до 8 червня цього року. З цієї нагоди буде приготовлений Пастирський Лист до молоді на неділю 28 травня.

Головуючий Комісії до справ Літургії, єпископ Яцек Пиль ОМІ, розповів про працю Літургійної Комісії і представив до затвердження ІІІ том Лекціонарія українською мовою, Визнання віри – яке вимагається до свячень пресвітерату і до прийняття церковних урядів; Обряд Похорону українською мовою. Прийняті були також Пастирські Вказівки відносно відправи Євхаристії.

Голова Комісії до справ Родин, єпископ Радослав Змітрович ОМІ, представив актуальні проблеми пов´язані з душпастирством родин. Отець доктор Пшемислав Дронг, відповідальний за Душпастирство Родин в Польщі розповів про деякі аспекти натурального методу планування родини згідно з навчанням Католицької Церкви. В рамах душпастирства родин, о. Ярослав Гонсьорек спільно з подружжям Кагановичів, відповідальною парою в Україні за Рух Домашня Церква, представили 25-літню діяльність цього Руху, а також перспективи розвитку. ІІ з’їзд відповідальних за душпастирство родин відбудеться у Львові-Брюховичах з 29 вересня до 1 жовтня 2017 року на тему “Допомога родині, що переживає кризу”. 3 червня в Києві відбудеться другий Марш за життя. Національне Бюро Душпастирства Родин в Києві очолює директор Отець Роман Лаба OSPPE.

Отець Ярослав ОльшевськийSAC та сестра Йоланта Вагнер SAC представили діяльність координаційної ради Католицького Апостольства в Україні.

Архієпископ Мєчислав Мокшицький розповів про програму святкування року єпископа Яна Цєнського, з нагоди 50-ліття єпископських свячень і 25-ліття смерті. Центральним пунктом святкування буде Свята Меса у Львівській Катедрі 27 листопада о 18.00 годині. Також він поінформував, що відносини з Греко-Католицької Церквою не стали кращими. Мова йшла про зміну обряду вірними, а також про повернення римсько-католицьких храмів відібраних ними. На письмові звернення в цих справах немає відповіді.

Єпископ Віталій Скомаровський розповів про актуальну ситуацію у відносинах Церкви з органами державної влади, а також справу зміни Статутів. Представив також спільне Звернення Ради Церков та релігійних організацій щодо Дня Молитви за мир в України.

Єпископ Станіслав Широкорадюк надав інформацію про розвиток військового капеланства в Україні.

Єпископ Антал Майнек OFM представив актуальні справи пов’язані з працею Комісії до справ екології.

Конференція Римсько-Католицьких Єпископів України


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць