Краківські камальдули запрошують на день відкритих дверей
  • Птн, 14/08/2015 - 05:52

Лише десять годин, від 8:00 до 18:00, у суботу, 15 серпня 2015 р., вірні, включаючи жінок, матимуть змогу відвідати камальдульський затворницький монастир у краківських Бєлянах. В урочистість Внебовзяття Пречистої Діви Марії тут відбуватимуться відпустові урочистості з нагоди храмового празника та, згідно із звичаєм, це буде один із 12 днів в році, коли всі бажаючі можуть побувати в монастирській церкві, відвідати крипту та обмінятися кількома словами з монахами, які зустрічають відвідувачів при брамі.

«Наша пустеля завжди була пристанню для тих, хто втомлений безладом світу, приходив сюди, щоб стати перед обличчям Бога, аби в нашій тиші черпати сили для боротьби із земними труднощами», – можна було прочитати на старовинній табличці при вході до монастиря, куди паломники прибувають для того, аби провести якийсь час на молитві, залишивши за монастирськими мурами свої життєві турботи.

Згаданий краківський камальдульський монастир належить до Згромадження Пустельників Камальдулів Монте-Коронна, що є відгалуженням Камальдульського  Ордену, заснованого на початку другого тисячоліття святим Ромуальдом Равенським. Представники цієї монашої традиції живуть в так званих пустелях, тобто, у повному відособленні від світу, не провадять апостольської діяльності, а лише моляться і здійснюють покутничі практики в наміреннях Церкви. Єдиною формою апостоляту є приймання чоловіків на закриті реколекції. До Кракова зреформовані камальдули прибули на початку XVII сторіччя.

Джерело: Радіо Ватикану