Кустодій Святої Землі: такі атаки, як у Парижі, на Близькому Сході в деяких місцях відбуваються щодня
  • Нед, 03/01/2016 - 22:37

Такі атаки, як у Парижі, на Близькому Сході в деяких місцях відбуваються щодня – сказав голова францисканської Кустодії Святої Землі, зустрічаючись в Єрусалимі з групою паломників різних національностей. О. Пьєрбаттіста Піццабалла, OFM, вказав на зростання ісламського фундаменталізму, особливо там, де панує бідність і деградація, за що відповідальність тут легко приписати Заходу. А в ісламі політика завжди тісно пов'язана з релігією – нагадав францисканець.

На Святій Землі вже з’явилися прапори так званої Ісламської Держави. Це ще не свідчить про прибуття туди її бійців, бо ізраїльські сили ефективно охороняють її кордони, однак, використання символів Ісламської Держави вже є серйозним сигналом. Насамперед під загрозою є Ізраїль, але після нього прийде також черга до християн, – попереджає о. Піццабалла.

Кустодій Святої Землі подав поточну статистику. Там зараз є 175 тис. місцевих християн, майже виключно арабських, з яких 60 відсотків в Ізраїлі, а решта на палестинських територіях. Ця кількість постійно зменшується через еміграції послідовників Христа. У той час як мусульманські сім'ї мають у середньому п'ятеро дітей, а єврейські – трьох, християнські тільки двох. Крім того, в Ізраїлі близько 200 тис. іноземних робітників, які прибули з візою на 5 років, переважно з Філіппін та Індії. Вони живуть у єврейських кварталах і ніяк не контактують з місцевими християнами через мовні бар'єри й тому, що, працюючи у євреїв, мають вихідний тільки по суботах і цього дня для них організовують богослужіння, – сказав о. Піццабалла.


Паломництво Святими місцями