«Laudate Deum». Така назва наступного Апостольського напоумлення Папи
  • Втр, 26/09/2023 - 11:23
Зустрічаючись минулого тижня із ректорами закладів вищої освіти Латинської Америки та Карибського регіону, що входять до Мережі університетів за дбання про спільний дім, Папа Франциск повідомив про назву свого чергового Апостольського напоумлення, що стане продовженням енцикліки «Laudado si’».

У четвер, 21 вересня 2023 р., Папа Франциск прийняв на аудієнції у Ватикані близько 200 учасників зустрічі ректорів державних і приватних університетів Латинської Америки та Карибського басейну, яка 20 і 21 вересня відбувалася з ініціативи мережі «Red de Universidades para el Cuidado de la Casa Común» (Мережа університетів за дбання про спільний дім) та Папської Комісії для Латинської Америки на тему «Організовуючи надію». В ній також взяли участь деякі префекти і секретарі дикастерій Святого Престолу.

Роздумуючи над різними питаннями, піднятими освітянами, серед яких зміна клімату, міграція та культура відкинення мов непотребу, Святіший Отець закликав їх бути креативними у формуванні молоді, виходячи з реалій та викликів сьогодення. Ректори поставили Папі запитання на тему довкілля та клімату, на які він відповів, наголошуючи на жалюгідній "культурі одноразового вжитку, або культурі занедбання». Він пояснив, що це «культура зловживання природними ресурсами, яка не супроводжує природу до повного розвитку і не дає їй жити. Ця культура занедбання, – сказав він, – шкодить нам усім».

 

Святіший Отець описав це з людської точки зору: «Існує культура одноразового використання, яка постійно триває, бракує освіти, щоб використовувати речі, які залишаються, переробляти їх, замінювати їх в порядку загального використання речей. І ця культура одноразового використання також впливає на природу». Він наголосив на нагальності повернення до правильного природокористування: «Сьогодні людство втомилося від цього неправильного природокористування, і повинно повернутися на шлях доброго природокористування. А як це має бути, я б сказав словом, яке, можливо, звучить дивно: діалог з природою, діалог». У цьому контексті Папа закликав університети дбати про посилення чутливості до цього питання.

Наступник святого Петра закликав шукати альтернативи, які допоможуть подолати екологічну кризу і навів як приклад використання сонячних панелей для забезпечення електроенергією залу Павла VI та інших приміщень Ватикану. «Ми повинні бути дуже креативними в цих речах, щоб захистити природу», – сказав він, підкреслюючи, що «молодь, яку ми виховуємо, повинна стати переконаними лідерами в цьому питанні».

У своїх роздумах Папа також оголосив назву свого наступного Апостольського напоумлення – «Laudate Deum», яке є продовженням енцикліки «Laudato si’» та буде опубліковане в день пам'яті святого Франциска з Ассізі, 4 жовтня. За його словами, це «погляд на те, що сталося» і спроба «сказати, що потрібно зробити».


Паломництво Святими місцями