Літургія за Україну в Папському університеті Святого Хреста
  • Суб, 25/01/2014 - 11:58

У Папському університеті Святого Хреста (Рим) 24 січня 2014 р. о 16.30 (17.30 за Київським часом), на прохання українських студентів, було відправлено святу Літургію за душі загиблих під час протистоянь у Києві, а також за відновлення миру в Україні. Святу Месу очолив отець Хосе Марія Ля Порте, декан факультету комунікації. З ним співслужили й деякі українські священики, що навчаються в Римі: о. Петро Гуцал і о. Руслан Михалків.

На початку Служби Божої целебрант звернувся до всіх із такими словами: «Колись було прийнято говорити, що Папа не має війська, але ми не повинні забувати, що молитва є найефективнішою зброєю». Себто всі ми, католики, є військом, чиєю зброєю є молитва.

Проповідь отця Ля Порти підкреслила необхідність духовного бачення останніх подій, а також загалом історії України. «Господь Ісус Христос обрав апостолів, і всі ми є, у певному сенсі, результатом цієї події. Християни в Україні — апостоли Божі для цієї конкретної землі».

«Хочу підкреслити ще два важливі аспекти, які мене особливо вразили, коли я роздумував над значенням кольорів українського прапора. Українські студенти мені пояснили, що жовтий колір символізує жито ланів. Хоча я думаю, що цей колір міг би бути також символом світла віри, проте варто лише замислитись, і розумієш, що золоте жито — це також символ Євхаристії, хліба, що стає Тілом Христовим. Тож молімося за душі тих, які зараз в Україні, за лани душ! Подумайте лише, яку незліченну кількість Святих Мес було відправлено за всю історію і в наші дні на теренах Української Держави! Тобто Христос насправді присутній в Україні. [...] Синій колір прапору, на скільки мені відомо, символізує блакить неба. Але це далеко не все, адже цей колір символізує Марію. Це повинно нагадати нам про неї, про Матір Божу, про Оранту, яка постійно молиться за Україну. Молімося і ми за цю країну, і не забуваймо, що цей час є також справжнім випробуванням для нашої віри. [...] В цьому житті взагалі дуже легко звинувачувати когось іншого, в тому, що відбувається. І я зараз зовсім не про політику. Йдеться про те, що Господь постійно звертається до кожного з нас із конкретним запитанням: “що ти зробив для справжнього миру в твоій країні?” [...] І для того щоб бути справжнім носієм миру, потрібно, перш за все, мати мир в серці, будувати і в серці духовні барикади від зла. [...] Просімо Марію, що б вона принесла мир в Україну.»

 

Алла Коваленко

Джерело: CREDO


Паломництво Святими місцями