Люксембург: на Синоді про синодальність учасники вимагали революційних змін
  • Срд, 03/08/2022 - 13:07

Синодальний процес в Люксембурзі завершився закликом учасників до Церкви провести революційні зміни. Місцеві «вірні» хочуть гомошлюбів, можливості для мирян жінок і чоловіків вимовляти слова переєстествлення, відміни целібату, допускати мирян до виголошення проповідей та відійти від жорстких догм.

Архиєпископом Люксембурга є кардинал Жан-Клод Холлеріх, генеральний релятор Синоду про синодальність та один із керівників синодального процесу на європейському рівні. В минулому кардинал став відомий як прихильник німецького «Синодального шляху»; у ЗМІ він серед іншого виступав за відхід від принципу целібату, за свячення жінок, благословення гомосексуальних пар та зміну вчення Церкви щодо ЛГБТ.

Сам синодальний процес в Люксембурзі не був популярним серед вірних; у консультаціях взяли участь майже 1% католиків архиєпархії (загалом не повних 5000 осіб). Як інформують ЗМІ, під час консультацій звучав цілий ряд постулатів, відомих з німецького Синодального шляху. З найбільш «оригінальних» постулатів – концепція розвитку ідеї домашньої церкви так, щоб слова переєстествлення під час організованих нею богослужінь виголошувала особа, найстарша за віком.

Варто зазначити, що кардинал Жан-Клод Холлеріх, як генеральний релятор Синоду про синодальність, матиме ключовий вплив на формування фінального документу Синоду Єпископів, що відбудеться восени 2023 року.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць