Мадрид: чудо крові св. Пантелеймона
  • Срд, 29/07/2020 - 19:07

Літургійний спогад св. Пантелеймона, лікаря і мученика з початку IV ст., цього року в Мадриді має унікальний характер. Вірні, які приходять до монастиря Боговтілення (Monasterio de la Encarnación), щоб засвідчити чудо крові святого, просять припинити пандемію та зцілити хворих.

Пантелеймон народився наприкінці ІІІ ст. в Нікомидії. Він вивчав філософію та риторику, але з часом присвятив себе медицині. Він став лікарем при дворі імператора Галерія Максиміана. Під упливом священника Єрмолая він прийняв християнство і почав безкоштовно лікувати. Імператор ув'язнив його і змусив відмовитись від своєї віри. Незважаючи на жорстокі та витончені катування, Пантелеймон не чинив відступництва. Урешті-решт його обезголовили під сухим фіговим деревом, яке зацвіло, коли краплі мученицької крові впали на землю. Пантелеймон – покровитель лікарів, медсестер та самотніх людей.

Католицька Церква залучила його до грона чотирнадцяти святих помічників, тобто тих, чиє заступництво перед Богом надзвичайно ефективне. Для Православної Церкви він є святим «anárgiros», тобто тим, хто не приймає плати за те, що робить.

Ампула з кров’ю святого потрапила до Мадрида у XVII ст. З того часу кожного 27 липня, тобто на літургійному спогаді св. Пантелеймона, його кров змінюється від згущеної до рідкої. Увесь процес можна спостерігати на спеціально підготовлених екранах. У зв’язку з пандемією їх розмістили позавчора, а церква монастиря Боговтілення була готова прийняти віруючих. Дотримуючись санітарних правил, паломники можуть молитися біля мощей св. Пантелеймона, але не можуть торкатися до них чи цілувати.


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць