Марійська проща – перший виїзд Папи Франциска з Ватикану
  • Чтв, 14/03/2013 - 13:17

Вчора, 13 вересня 2013 року, ми стали свідками надзвичайної історичної події, як на площі Святого Петра у Ватикані, перед близько 200 тисячами римлян та паломників з усього світу, відбулось офіційне проголошення новообраного Вселенського Архиєрея та його перше апостольське благословення Urbi et Orbi (Містові Риму та Світові). Після слів Habemus Papam численні вірні перед ватиканською базилікою, як також мільйони телеглядачів у різних куточках світу, у тиші та з нетерпінням очікували дізнатись ім’я та прізвище нового Папи Римського, тієї особи, яка у майбутньому стане керманичем Петрового Човна, тобто Христової Церкви. Великою несподіванкою для багатьох стало обрання Главою Католицької Церкви кардинала Хорхе Маріо Берґольйо, єпископа з далекої Аргентини, про якого, зрештою, майже не згадували засоби масової інформації продовж тих останніх днів, що передували моментові обрання наступника Папи Бенедикт ХVІ. Проте, своєю щирою першою промовою, у якій можна було відчути усю його батьківську любов, він негайно завоював серця численних вірних.

Подякувавши присутнім на ватиканській площі за тепле прийняття і просячи про молитву, Папа Франциск додав: «Завтра хочу поїхати помолитись до Пресвятої Богородиці, щоб Вона оберігала увесь Рим». Після чого попрощався з усіма зібраними, бажаючи їм доброї ночі та доброго відпочинку.

А вже сьогодні, 14 березня, вранці, коло 8:12 місцевого часу, у супроводі кардинала Валліні, вікарія Папи для римської дієцезії, кардинала Абріл-і-Кастелло, архипресвітера Марійської базиліки, архиєпископа Ґеорґа Ґенсвайна, Префекта Папського Дому, отця Фередіко Ломбарді, речника Апостольської Столиці та ще кількох осіб, Святіший Отець приїхав до папської Марійської базиліки Санта Марія Маджіоре, щоб помолитись перед іконою Пресвятої Діви Марії Спасительки Римського Народу (Maria Salus Populi Romani). Цей перший виїзд з Ватикану новообраного Вселенського Архиєрея пройшов у стилі кардинала Хорхе Маріо Берґольйо, тобто надзвичайно скромно. Папа також привітався із сповідниками базиліки Санта Марія Маджіоре, закликаючи їх бути милосердними до каяників та молитись за Папу. Після короткої молитви у тиші за вірних римської дієцезії, католиків усього світу та чоловіків і жінок доброї волі, Святіший Отець Франциск повернувся до Ватикану.

Джерело: Радіо Ватикан


Паломництво Святими місцями