Марійський Санктуарій в Каакупе – духовна столиця Парагваю
  • Нед, 12/07/2015 - 00:23

Санктуарій в Каакупе – це осередок Марійської набожності парагвайського народу. В базиліці почитається чудотворна статуя Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії Чудес. До санктуарію постійно прибувають паломництва не тільки з Парагваю, але й з сусідніх країн та всієї Латинської Америки.

Папа Франциск відзначається великою набожністю до Пресвятої Діви з Каакупе. Тут пам’ятають, як він очолював паломництва з Аргентини, згадують його хвилюючі проповіді.

Каакупе – це невелике місто на півдні Парагваю, населення якого не перевищає 50.000, однак на празник Непорочного Зачаття сюди збираються понад 200.000 паломників. Назва міста походить з індіанської мови ґварані і перекладається як «за горою». І  насправді містечко розташоване серед зелених пагорбів та долин.

Витоки поселення сягають ХVІ сторіччя. Набожність до Пречистої Діви Марії розпочалась приблизно 1765 року.

Легенда розповідає, що Хосе, навернений до християнства індіанець з племені атіра, шукаючи дров та харчів, заглибився в територію, яка належала до ворожого племені мбаяес, які ще не були християнами. Втікаючи від переслідувачів в дуплі величезного дерева, благаючи Пречисту Діву Марію захистити його від смерті. Переслідувачі його не знайшли і Хосе, з вдячності за чудо, приніс додому частину стовбура і на подяку вирізьбив статую Пречистої Діви Марії. Він спорудив невелику капличку, в якій на молитву почали збиратись люди із сусідніх поселень. Набожність До Пресвятої Богородиці зростала настільки швидко, що вірні почали споруджувати великий храм, який був завершений 1770 року. І саме цей рік вважається офіційним роком заснування Каакупе.

В храмі Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії відбулось і відбувається багато чудес. А сама статуя Божої Матері у чудесний спосіб була врятована  під час руйнівної повені. Поруч із храмом знаходиться старовинна каплиця та «Джерело Пречистої Діви Марії».

Папа Франциск провів декілька хвилин на молитві у храмі перед чудотворною статуєю Непорочнозачатої Діви Марії. Свята Меса відправлялась на просторій еспланаді перед санктуарієм. У проповіді Вселенський Архиєрей наголосив, що Санктуарій є домівкою всіх віруючих, місцем свята, зустрічі, родини. Це місце, до якого прямуємо, щоб просити прощення і наново розпочинати наш шлях. Він закликав зберігати память про минуле, про наше коріння, про так багато свідчень віру наших попередників життям, життя, яке стало надією, та надію, яка спонукає надавати перше місце милосердній любові.

Радіо Ватикан