Меморіальна лекція Митрополита Андрея Шептицького на тему: «Практичний екуменізм Митрополита Андрея Шептицького: реакція на нищення православних святинь»
  • Пон, 27/10/2014 - 16:38

У четвер, 30 жовтня, о 16:00 в УКУ відбудеться Меморіальна лекція Митрополита Андрея Шептицького на тему: «Практичний екуменізм Митрополита Андрея Шептицького: реакція на нищення православних святинь».

 

Доповідь буде виголошена істориком Ліліаною Гентош. Запрошені гості – владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ, та владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ. Модеруватиме зустріч п. Ігор Скочиляс, декан Гуманітарного факультету УКУ.

Традиція проведення таких лекцій була започаткована 2012 року. Метою цієї щорічної події є популяризувати та на академічному рівні висвітлювати духовну й інтелектуальну спадщину митрополита Андрея Шептицького, які, насправді, дуже багатогранні. Так, цього року пані Ліліана Гентош зосередиться на тих аспектах діяльності Шептицького, які є виявами його екуменічних та соборницьких поглядів. Мова ітиме про засудження Митрополитом знищення православних святинь на Холмщині та Підляшші, що було неординарним, непростим рішенням у тогочасних напружених соціально-політичних умовах. Слід згадати, що цьогорічна, а саме третя, меморіальна лекція співпадає з 70-ми роковинами смерті Митрополита.

Організатор заходу –  Філософсько-богословський та Гуманітарний  факультети УКУ .

Місце проведення – конференц-зал Філософсько-богословського ф-ту УКУ (вул. Хуторівка, 35 а).

Довідка

Ліліана Гентош – кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. Франка, фахівець з історії католицької церкви в Україні, авторка монографії «Ватикан і виклики модерності. Східноєвропейська політика папи Бенедикта XV та українсько-польський конфлікт у Галичині (1914–1923 рр.)» (Львів, 2006). Зараз працює над книжкою про життя і діяльність митрополита Шептицького в міжвоєнний період, з робочою назвою "Митрополит Андрей Шептицький 1923-1939 рр.: між українським націналізмом і польським етатизмом".


Уська Орися -- доктор теології

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць