Мер Львова звернувся до СБУ з приводу секти Догнала
  • Птн, 15/11/2013 - 18:19

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до начальника СБУ у Львівській області Володимира Федірка щодо діяльності у Львові секти Догнала. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

У зверненні Андрій Садовий просить Володимира Федірка вжити необхідних заходів для припинення діяльності на території міста згаданої секти.

Міський голова зазначає, що на адресу Львівської міськради надходять звернення львів’ян, в яких вони просять надати можливість безперешкодно пересуватися вулицями міста і забезпечити вільний доступ до Гарнізонного храму святих верховних апостолів Петра і Павла (костелу Єзуїтів). Адже починаючи з 6 січня 2013 року щонеділі під стінами згаданого храму з 10.00 відбуваються молитовні маніфестації з ходою по проспекту Свободи і по вулиці Беринди до Ратуші.

Андрій Садовий нагадав про ухвалу міської ради про передачу будівлі костелу Петра і Павла на вулиці Театральній, 11 у власність Курії Львівської Архиєпархії Української греко-католицької Церкви.

«Враховуючи вищезазначене, у Львівської міської ради відсутні будь-які засоби впливу на здійснення богослужінь у храмі Петра і Павла оо.Єзуїтів на вул. Театральній, 11 у м. Львові», - пише мер у зверненні.

Далі Андрій Садовий пише про те, що громадянину Чехії Антоніну Догналу заборонили в’їзд на територію України, оскільки він напав на жінку і чинив опір працівникам міліції. Також мер описує у зверненні історію відлучення Догнала від Католицької церкви.

«Проводячи масові заходи представники так званої «секти Догнала» використовують засоби відео зйомки та озвучення, що перешкоджає проведенню недільних Богослужінь (зокрема о 11.00 год.) у Гарнізонному храмі святих верховних апостолів Петра і Павла та створює перешкоди у можливості доступу до храму для парафіян та прихожан, а також туристів міста Львова», - йдеться у зверненні.

Міський голова наводить і той факт, що Львівський окружний адміністративний суд заборонив Контемилятивно-адораційному монастирю сестер Василіянок під покровом св. Пророка Іллі, пов’язаного з групою Догнала, проводити в неділю масові заходи на території, прилеглій до храму костелу Єзуїтів на вул. Театральній, 11. Також суд заборонив проводити масові заходи місії «Центру військового капеланства» УГКЦ.

«Станом на сьогодні, на адресу Львівської міської ради продовжують надходити заявки про проведення масових заходів на території прилеглій до Гарнізонного храму святих верховних апостолів Петра і Павла, враховуючи те, що вказані заявки можуть бути подані організаціями чи фізичними особами, які поділяють погляди та є прибічниками Української Правовірної Греко-Католицької Церкви (офіційно не зареєстрованої та не визнаної жодною із конфесій), просимо вас вжити необхідних заходів для припинення діяльності на території міста Львова так званої «секти Догнала» (Української Правовірної Греко-Католицької Церкви)», - йдеться у звернені міського голови Львова Андрія Садового.

Як повідомляв ZAXID.NET, Львівська міська рада підготувала проект ухвали «Про проведення масових заходів релігійного характеру на території, прилеглій до Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла», якою хоче заборонити догналітам молитися біля костелу Єзуїтів.

Джерело: ZAXID.NET