Мер Варшави заборонив релігійну символіку
  • Птн, 17/05/2024 - 11:12

Мер Варшави Рафал Тшасковський заборонив релігійні символи, такі як розп’яття, в міських установах. Польська щоденна «Газета Виборча» (четвер) повідомляє, що працівникам офісів також заборонено мати релігійні символи на своїх робочих місцях. Однак заборона не поширюється на «релігійні символи для особистого користування, які носять люди, що працюють в офісі, наприклад, у вигляді намиста, татуювання або браслета», — пише видання. 

Згідно з повідомленням газети, всі офіційні заходи також матимуть світський характер і не включатимуть молитов. Крім того, новий каталог нормативних актів також містить зобов’язання для працівників органів державної влади поважати одностатеві пари. Навіть якщо їхні стосунки все ще не визнані польським законодавством, принаймні у Варшаві можна буде отримати офіційні документи на ім’я партнера або партнерки. Чиновники в польській столиці тепер також зобов’язані поважати вибір займенників.

Минулого місяця мер Варшави Рафал Тшасковський був переобраний на посаду мера. Серед іншого, він є заступником голови лівоцентристської партії «Громадянська платформа» (PO), яка формує більшість у польській правлячій коаліції. Ще у 2021 році лідер «Громадянської платформи» і нинішній прем’єр-міністр Дональд Туск закликав прибрати розп’яття з громадських будівель.