Мережа монахинь, що протидіє торгівлі людьми, відзначає п’ятнадцятиріччя
  • Втр, 21/05/2024 - 08:40

У Сакрофано поблизу Риму триває друга Загальна асамблея мережі «Talitha Kum», яка була заснована Міжнародною спілкою генеральних настоятельок.

 

Понад 200 делегатів, що представляють богопосвячених осіб, мирян, молодь та постраждалих від торгівлі людьми, активно залучених до боротьби з цим явищем, зібралися на другу Генеральну Асамблею мереж «Talitha Kum», яка від 18 до 24 травня 2024 року відбувається у «Fraterna Domus» в Сакрофано поблизу Риму. Зустріч збіглася з відзначенням 15-ї річниці заснування мережі в 2009 році під керівництвом Міжнародної спілки генеральних настоятельок (UISG).

Історія мережі

Згромадження, що входять до UISG, беруть участь у служінні жертвам торгівлі людьми від 1998 року. Першим їхнім внеском була підготовка навчальних матеріалів. Ці матеріали, перекладені одинадцятьма мовами світу, відіграли важливу роль у підвищенні обізнаності про проблему торгівлі людьми. У 2001 році Генеральні Настоятельки, що брали участь у пленарній зустрічі UISG в Римі, взяли на себе зобов'язання спільно працювати над проблемою жінок і дітей, які страждають від сексуального насильства та сексуальної експлуатації. Це призвело до розробки навчальної програми та створення кількох регіональних мереж у співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ). Сестри та члени МОМ подорожували різними частинами світу, проводячи семінари та підвищуючи обізнаність про проблему торгівлі людьми у своїх країнах та в усьому світі. У 2009 році UISG офіційно заснувала організацію «Talitha Kum». Сестри, які пройшли навчання в різних частинах світу, об'єдналися в мережу, щоб разом боротися проти лиха торгівлі людьми.

«Talitha Kum» сьогодні

Вірна своїй основоположній місії, «Talitha Kum» досі працює на низовому рівні. Про це розповідає сестра Еббі Авеліно, міжнародна координаторка «Talitha Kum». Таким чином, мережі застосовують підхід, зосереджений на людині та громаді, що допомагає їм досягати дівчат і хлопців, жінок і чоловіків, які потрапили в пастку торгівлі людьми або перебувають на стадії реабілітації. «Коли ми говоримо про торгівлю людьми, – зазначає сестра Еббі, – ми маємо на увазі складну і багатовимірну реальність. Голоси черниць і наших співробітників підтримують постраждалих, допомагають їм оговтатися і відновити свою людську гідність». Мережа черниць «Talitha Kum» разом із співробітниками «супроводжує постраждалих на шляху зцілення, коли вони повертаються до глибокого усвідомлення своєї внутрішньої цінності як індивіди і як члени своїх родин і громад».

Мережа мереж

Talitha Kum International стала мережею мереж. Вона включає національні, регіональні та континентальні мережі, які представлені на всіх континентах у 107 країнах. Нещодавно були створені субрегіональні центри, зокрема в Азії та Африці, а в 2023 році були засновані нові мережі в Того і Пуерто-Ріко. Мережа «Talitha Kum» об'єднує 5,871 активних членів і співробітників, охоплюючи 777 жіночих згромаджень, 93 чоловічих, а також 48 міжрелігійних співробітників. Протягом багатьох років мережі «Talitha Kum» також налагодили співпрацю з різними організаціями. Станом на 2023 рік вони співпрацювали з 297 католицькими організаціями, 219 неурядовими організаціями та 204 урядовими і міжурядовими організаціями.