«Ми досвідчуємо жах від страшних військових злочинів, які російські окупанти щодня чинять проти українського народу», — владика Богдан Дзюрах під час «Служби націй»
  • Птн, 29/09/2023 - 11:20

24 вересня в Мюнхені (Німеччина) в межах загальнонаціонального Міжкультурного тижня, який цього року проходить під назвою «Нові простори», генеральний вікарій архидієцезії Мюнхена і Фрайзінга Крістоф Клінган очолив традиційну щорічну «Службу народів». Участь у цій молитві взяли також представники української громади Мюнхена на чолі з апостольським екзархом владикою Богданом Дзюрахом.

«Зібравшись біля одного вівтаря, ми підносимо хвалу та молитви подяки Богові, нашому Отцеві, через Ісуса Христа у Святому Дусі. Дякуємо Богові за дар віри. Дякуємо за те, що ми Його улюблені діти і належимо до „єдиної, святої, соборної та апостольської Церкви“», — мовив у зверненні до учасників моливи український єпископ.

Владика Богдан висловив слова подяки місцевому католицькому архиєпископу кардиналу Рейнхардові Марксу й усім працівникам єпархіальних структур, які завжди виявляють і демонструють розуміння, підтримку та близькість до української громади.

 

«Сьогодні, як християнська родина, ми складаємо не лише свою вдячність Богові, а й наші ревні благання в нагальних справах наших народів, церков і всього світу. Так багато людей у цьому світі страждають від гноблення та експлуатації, від насильства та несправедливості всіх видів, від конфліктів і воєн! Сьогодні ми приносимо їхні сльози, страхи, потреби, а також їхні надії перед Божим обличчям і благаємо Божого милосердя, людського співчуття та солідарності для них», — сказав владика Богдан.

А відтак архиєрей заторкнув тему війни в Україні, дякуючи всім за солідарність і підтримку та закликаючи й надалі бути поряд зі страждаючим українським народом.

«Ми досвідчуємо жах від страшних військових злочинів, які російські окупанти щодня чинять проти українського народу. Але жах війни не повинен паралізувати чи зменшити нашу готовність допомогти. Досі разом ми гідно та з любов’ю пройшли цю Хресну дорогу українського народу. За це глибоко вдячні вам, дорогі сестри і брати. Словами святого Павла я продовжую просити вас сьогодні: „А ви, браття, не втомлюйтеся чинити добро“ (2 Фес. 3:13). Лише любов’ю, добром можна подолати зло, всяке зло!» — зазначив владика Богдан.

«Продовжуймо залишатися об’єднаними в Ісусі у твердій вірі та любові Христа, з непохитною надією, що незабаром настане час, коли Бог Отець висушить усі сльози з очей своїх улюблених дітей і подарує нам усім дні Його миру. Тож нехай так станеться! Амінь!» — завершив слово до присутніх учасників цієї молитви апостольський екзарх.

 
 
Пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії

Паломництво Святими місцями