Міністр Кулеба: «Папа принесе мир усім, хто бореться за свою Вітчизну»
  • Срд, 08/06/2022 - 16:32

«Папський візит до України приніс би підтримку усім, хто страждає від агресії», – сказав міністр закордонних справ України, посилаючись на слова Папи Франциска, який у минулу суботу повідомив, що до Ватикану приїдуть представники України, аби обговорити можливість Апостольської подрожі.

Дмитро Кулеба запевнив, що присутність Папи була би натхненням та втіхою для всіх, пише Vatican News

У розмові з порталом Crux, очільник української дипломатії визнав, що не пов'язує з цим візитом надії на мир. Протягом останніх трьох місяців багато хто намагався цього досягнути, однак всі спроби зазнали невдачі. Натомість Папа принесе мир усім, хто бореться за свою Вітчизну, чинять опір агресору та втратили своїх близьких.  

Дмитро Кулеба високо оцінює нещодавній візит до України очільника ватиканської дипломатії. Важливо, що архієпископ Пол Річард Ґаллаґер не обмежився відвідуванням Києва, а й відвідав околиці, що постраждали від агресії, та Львів. Завдяки цьому він міг краще зрозуміти становище та відчуття України. Очільник української дипломатії пригадує також особисту розмову з Ґаллаґером, яка не була дипломатичною. «Важливо, щоби з приятелями розмовляти відкрито, а Ватикан – наш приятель», – підкреслив міністр Кулеба. На його думку, завдяки такому відкритому обміну думками, Україна може краще зрозуміти обмеження Папи у тому, що він може зробити та сказати, а Ватикан може краще зрозуміти генезу цієї війни.   

Як повідомлялося, 4 червня у Ватикані Папа зустрівся з дітьми-біженцями з України. У розмові з українським хлопчиком Захаром Папа розповів, що цього тижня до Ватикану прибуде українська делегація, що буде обговорювати можливість візиту понтифіка до України. 

Джерело: Католицький медіа-центр


Паломництво Святими місцями