«Місія Церкви не є політичною чи суспільно-економічною, а передусім – релігійною», – Владика Богдан (Дзюрах)
  • Срд, 30/04/2014 - 14:57

У зв’язку з виборами Президента України, що відбудуться 25 травня, владика Богдан (Дзюрах), адміністратор Патріаршої курії УГКЦ, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, нагадує священикам про правила поводження служителів Церкви під час виборчих кампаній.

Адміністратор Патріаршої курії у відеоблозі для «Живого. ТБ» зазначив, що затверджена 4 квітня Синодом Єпископів Інструкція має на меті дати священикам «загальні норми, які випливають і з соціальної доктрини Католицької Церкви, і з досвіду УГКЦ» щодо поводження у передвиборний період.

Владика Богдан зазначив, що священики самі просили про таку інструкцію, оскільки «часом буває нелегко опиратися тискові, маніпулятивним технологіям, які застосовують кандидати у виборні органи влади».

«Ми маємо великий досвід у цьому плані, – сказав він. – Наша Церква впродовж усіх років Незалежності України займала і займає дуже активну суспільно-політичну позицію. І зазвичай з нагоди кожних виборів ми видавали звернення, послання до народу, в яких пояснювали певні критерії, що ними повинні керуватися і священнослужителі, і наші вірні, щоб здійснити відповідальний і згідний зі своїм сумлінням вибір».

 

Місія Церкви, нагадав владика, не є політичною чи суспільно-економічною, а передусім – релігійною. «Релігійний погляд не означає, що Церква тікає від земної дійсності: вона дивиться на цю дійсність з іншої перспективи – перспективи Євангелія, Закону Божого. І у світлі Закону Божого вона оцінює політичні явища, процеси й поведінку можновладців».

Це, за словами Секретаря Синоду, перший базовий принцип, яким повинні керуватися священнослужителі в розумінні ролі Церкви в суспільстві й відношення Церкви до політики.

«Другий важливий критерій, – сказав він, – стосується самої участі духовенства в політичних процесах. Тут Церква має незмінну позицію: священнослужителі не повинні брати участі в політичних партіях, громадських організаціях, бо ця діяльність є зарезервована для віруючих мирян».

При цьому владика Богдан пояснив, що політику ми віддаємо в руки мирянам «не тому, що вона не гідна участі в ній священнослужителів, а тому що священнослужителі виконують іншу, специфічну роль».

«Передусім це є формування сумління своїх вірних. Бо коли священнослужитель сформує духовне життя своїх вірян на засадах Божого Закону, ці миряни будуть здатні і зробити правильний вибір під час голосування, і очолити різні політичні та суспільні процеси задля добра українського народу», – сказав у своєму відеоблозі владика Богдан (Дзюрах).

Департамент інформації УГКЦ


Паломництво Святими місцями