МИТРОПОЛИТ ВОЛОДИМИР ВІЙТИШИН НА ЗАВЕРШЕННЯ 2019 РОКУ ОЧОЛИВ ПОДЯЧНИЙ МОЛЕБЕНЬ У ПАРАФІЇ СВЯТИХ КИРИЛА І МЕТОДІЯ У КРИХІВЦЯХ
  • Суб, 04/01/2020 - 11:10

Протягом останніх семи років, 31 грудня у нашій парафії Святих Кирила і Методія у Крихівцях, що на окраїні Івано-Франківська, велике свято. Саме цього дня ми маємо декілька особливо цінних моментів – до нас з відвідинами приїжджає наш Митрополит Володимир, щоб молитися і спілкуватися з парафіянами, він відвідує окремі родини і очолює подячну молитву.

 

  Перший момент – це спілкування з вірними. Ми маємо план розвитку парафії, що включає також і спілкування з Єпископом. Оскільки часто стається так, що наші вірні не знають своїх єпископів, ніколи з ними не спілкувалися і, в цілому, особа Єпископа, не говорячи вже про особу Патріарха, для багатьох вірних нашої Церкви є чимось недосяжним, то таким жестом прагнемо дати можливість нашим вірним ближче відкрити собі особу свого Єпископа і його роль у Церкві і запитати те, що бажають. Ми, Богу дякувати, маємо Митрополита доступного і відкритого на спілкування та різноманітні пасторальні ініціативи, і ми плануємо, що десь за років 10, всі наші вірні будуть особисто знайомі з Митрополитом і матимуть змогу з Ним поспілкуватися. В цьому вбачаємо також і шлях до усвідомлення та розуміння універсальності нашої Церкви, яка очолюється Єпископом, Митрополитом, Патріархом і Папою. І наші вірні покликані цінувати таку Церкву і розуміти, що світ не закінчується на нашій парафії, нашому монастирі, селі чи місті, але, що ми є частиною Вселенської Церкви, про яку писав у 1901 році наш Митрополит Андрей Шептицький: «Ніколи не дайте себе звести людям, які хотіли б Вас від Святої Церкви відірвати! Пам’ятайте, що Бог не є Отцем тієї людини,  Матір’ю якої не є Свята Церква. Тому будьте вірними дітьми Святої Католицької Церкви!». Це спілкування відбувається наступним чином: щороку, на іншій вулиці нашої парафії, ми організовуємо зустріч, вибираємо оселю однієї з активних родин парафії, до якої сходяться всі сусіди і так, у вузькому колі, є гарна можливість поспілкуватися з Владикою, почути Його слово, повчання і збагатитися таким неформальним спілкуванням. І для наших вірних дуже важливим моментом є саме ця усвідомленість універсальності Церкви, знати хто є парохом, хто є Єпископом, хто ж Патріархом і хто Папою! Цьогоріч така зустріч відбулася по вул. Опришків у родині Луцак Тараса і Наталії.

  Другий момент – це подячний Молебень до Богородиці у нашому храмі, слово-проповідь і благословення на Новий Рік. Митрополит Володимир очолив Молебень і звернувся до парафіян і гостей, які наповнили наш невеличкий храм, зі словами вдячності за їхню любов до Церкви. Ми подякували нашому Митрополиту і від імені парафіяльної спільноти подарували «чарівний кошик» зі смаколиками для смачних святкувань, що наближаються. Митрополит побажав вірним Божої Опіки в Новому Році, побажав жити, молитися і святкувати з Господом Богом, Який є нашою єдиною опорою, надією і гарантією витривалості в доброму аж до кінця! Опісля ми попрощалися з Митрополитом, який від’їхав на богослужіння до Архікатедрального Храму, а ми відслужили Божественну Літургію з нашими священнниками, братами, семінаристами, сестрами-монахинями та всіма парафіянами і гостями.

  Третій момент – Божественна Літургія і підсумки прожитого року у парафіяльній спільноті. У своїй проповіді о. Йосафат Бойко, ВС, настоятель парафії, говорив про чесноту вдячності і згадав легенду, яку Святійший Отець Папа Франциск розказав у своїй різдвяній проповіді про «пусті руки пастуха, який удостоївся тримати Дитятко Ісуса» (нижче подаємо текст легенди).... Після Літургії ми підсумували рік, що минув 2019 і отримавши благословення Святими Тайнами увійшли в Новий 2020. Отець Йосафат розказав про все, що нам вдалося здійснити у минулому 2019 році, про уділені святі Таїнства Хрещення і Вінчання, про тих парафіян, хто відійшов від нас і про наші плани на прийдешній рік. Особливо зупинився на темі будівництва парафіяльного дитячого садочку «Ковчег», у часть у чому беріть всі наші парафіяни і приятелі у співпраці з сільською та міською радами. Всі присутні мали гарну нагоду також приступити до мощей Святого Апостола Юди Тадея. Спільне святкування у парафіяльному центрі дало нагоду поспілкуватися, повеселитися і зробити файні знимки біля чудового вертепу у парафіяльній Трапезній.

  Всім бажаємо миру, радості і Божого благословення на щодень у Новому 2020 Роціі !

Прес-центр парафії

 

P.S. Легенда, розказана Святійшим Отцем Папою Франциском у проповіді в навечір’я Різдва Христового 24 грудня 2019:

Одна чудова легенда розповідає, що після народження Ісуса пастухи поспішали до печери з різними дарами. Кожен ніс те, що мав: хтось – плоди своєї праці, інший – щось цінного. Але в той час, як всі проявляли великодушність, був один пастух, який не мав нічого. Був настільки убогим, що не мав нічого, щоб подарувати. І в той час, як усі навипередки представляли свої дари, він засоромлено стояв збоку. В певному моменті святому Йосифові та Пресвятій Богородиці стало важко приймати всі численні дари, а особливо, для Марії, яка мусіла тримати Дитятко. Тож побачивши пастуха з порожніми руками, попросила його підійти ближче й поклала Ісуса йому на руки. Приймаючи Його, цей пастух усвідомив, що отримав те, чого не заслуговував, що тримає в руках найбільший в історії дар. Поглянув на свої руки, ті руки, які завжди здавалися йому порожніми: вони перетворилися в колиску для Бога. Він відчув себе любленим і, перемігши сором, почав показувати іншим Ісуса, бо не міг затримувати лише для себе дар понад всі дари.

о.Йосафат Бойко

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць