«Між Церквою походження вірних і Церквою, яка їх приймає, повинен бути діалог», - Глава УГКЦ
  • Суб, 22/10/2016 - 23:42

Між Церквою походження вірних і Церквою, яка їх приймає, повинен бути діалог. Про це заявив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 22 жовтня під час виступу на Зустрічі єпископів Східних Католицьких Церков Європи, яка триває у Фатімі.

"Наша тема - діалог між Церквою, яка приймає, і Церквою походження мирян. Цей діалог повинен існувати. Багато проблем виникає через те, що діалог відсутній між латинським пастирем, якому доручається наш вірний, та його матірньою Церквою", - зазначив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ підкреслив: якщо вірному не допомагають зберегти свій обряд - виникають ризики. І відзначив, що Українська Греко-Католицька Церква вже має такий болісний досвід, коли нерозуміння традиції Східних Церков представниками місцевої ієрархії у Канаді призвело до того, що багато українських мігрантів перейшли у православ'я. "Тому що не було діалогу", - відзначив Архиєрей.

Він також зауважив, що не тільки наші вірні потребують опіки, поваги до їх форми буття християнами, але і священики. "Навіть якщо місцевий латинський ієрарх погоджується взяти східного священика, цей священик глибоко потребує залишитися в живому контакті з Церквою свого походження. Латинський єпископ не може задовільнити всі потреби цього священика, особливо коли йдеться про одруженого священика", - наголосив Предстоятель УГКЦ.

Він також відзначив, якщо між Церквою, яка приймає, і материнською Церквою немає механізму взаємодії, то можуть виникати проблеми і щодо можливості відкликати священика. "Дуже легко вислати священика в латинську дієцезію, але важко його відправити назад додому, якщо немає контакту і механізму взаємодії, - зазначив Блаженніший Святослав. - Рідна Церква не тільки хоче підтримувати контакти з вірними і священиками поза своєю територією, не тільки підтримувати контакти з Церквою, яка приймає, але хоче допомогти латинському єпископу, щоби можна було набагато краще здійснити душпастирську опіку для наших вірних".


Потребують допомоги!!!

Першокласник Сашко Гук
потребує термінової операції

Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць