Молитвою за примирення Церква в Кореї відзначить річницю припинення війни
  • Пон, 05/06/2023 - 12:22

Католицька Церква у Південній Кореї проведе тиждень молитов за примирення з нагоди 70-ї річниці припинення війни на Корейському півострові.

Католицька спільнота Південної Кореї з глибоким прагненням миру згадує 70-ту річницю закінчення війни, яка потрясла півострів у 1950-1953 роках. З цієї нагоди Церква у цій країні оголосила проведення урочистої молитви за примирення та національну єдність, яка відбудеться по всій країні з 17 по 25 червня 2023 року. У рамках цієї ініціативи Комітет національного примирення при Конференції єпископів Південної Кореї запропонував католицьким парафіям, спільнотам та асоціаціям у всіх дієцезіях особливе молитовне намірення на кожен день: за примирення і національну єдність, за політичних лідерів, щоб вони були миротворцями, за тих, хто страждає від економічних санкцій, за євангелізацію Корейського півострова, за повне припинення війни на цьому півострові і за міцний мир в Кореї та інші. В останній день молінь в кожній парафії буде відслужена Свята Меса за мир.

Нові перспективи миру й примирення

Молитва за мир також супроводжуватиметься національним симпозіумом, який відбудеться в Сеулі 20 червня 2023 року і буде присвячений 70-й річниці війни та поділу Кореї. У ньому візьмуть участь члени Комітету національного примирення при єпископській конференції, а також науковці з відділу «Університету північнокорейських студій» та Інституту досліджень миру та об’єднання Сеульського національного університету. Симпозіум має стати моментом роздумів, щоб подивитися на останні 70 років і накреслити нові перспективи миру й примирення.

Ще один особливий момент національної молитви запланований на 27 липня, день, коли рівно 70 років тому було підписано перемир’я в конфлікті, що тривав на Корейському півострові з 25 червня 1950 року по 27 липня 1953 року.

Єднання у молитві християнських конфесій Кореї

До молитви за мир також приєднаються представники християнських Церков інших конфесій: всі разом згадають про жертви, спричинені конфліктом: близько трьох мільйонів загиблих, поранених і зниклих безвісти, половина з яких – цивільні особи. Християнські громади в Кореї, через 70 років після цих подій, все ще закликають до «негайної офіційної декларації про закінчення Корейської війни» і прийняття мирного договору на заміну угоди про перемир’я від 1953 року, яка технічно все ще залишається чинною. Але цей політичний процес, зазначають Церкви, може розпочатися лише з духовних кроків, таких як прощення і взаємне примирення.


Паломництво Святими місцями