Мощі св. Зигмунда Щенсного Фелінського збагатили львівську катедру
  • Чтв, 01/10/2015 - 12:13

29 вересня 2015 року Митрополича базиліка у Львові збагатилася мощами св. архієпископа Зигмунда Щенсного Фелінського (1822-1895), які перед початком урочистої Євхаристії внесла до храму й поклала на головний вівтар Генеральна Настоятелька Згромадження Сестер Францисканок Родини Марії с. Марія Яніна Кєрстан.

З нагоди цієї події прибули монахині Згромадження, котрі служать у різних країнах світу, а також духовенство з багатьох деканатів Львівської Архідієцезії.

Радість римо-католиків розділили також Генеральний консул Польщі у Львові Ярослав Дрозд і його дружина Беата.

Святу Месу очолив Архієпископ Мечислав Мокшицький, котрому рівно вісім років тому Папа Бенедикт XVI у співслужінні з кардиналами Тарчізіо Бертоне та Мар'яном Яворським уділив єпископських свячень.

У своїй проповіді Архієпископ Мокшицький пригадав слова свідчень про св. Зигмунда Щенсного Фелінського, які залишили два Святіші Отці – св. Йоан Павло ІІ і Бенедикт XVI, котрі підкреслили, що варшавський архієпископ-вигнанець за важких часів для вітчизни і Церкви був добрим пастирем, ревно служив убогим, заснував монаше згромадження під назвою Родина Марія. Також сам заснував сиротинець і школу. Після поразки Січневого повстання в Польщі проти російського царату відважно виступав на захист переслідуваних, за що протягом 20 літ томився у засланні та був позбавлений можливості повернутися до своєї дієцезії.  Далі митрополит Мокшицький зазначив, що св. Зигмунд Щенсни Фелінський дав велике свідчення віри і душпастирської любові, турбувався про духовне зростання вірних. Зокрема залишив глибокий духовний слід у Львівській Архідієцезії, куди прибув після заслання. З глибокою вдячністю згадав Архієпископ Мечислав Мокшицький про служіння св. Зигмунда Щенсного Фелінського у подільському селі Дзвинячці та про діяльність Сестер Францисканок Родини Марії як за часів переслідування, так в теперішній час. «Нині в Україні нам потрібні позитивні приклади – мовив далі Архієпископ Мокшицький.  – У цей важкий час мусимо побачити убогих, хворих і поранених. Мусимо стати на захист переслідуваних і стати у стіп Христа разом з тими, хто страждає внаслідок війни. А понад усе мусимо стати прикладом віри для себе і оточуючих. Нехай на цьому шляху нам допомагає святий архієпископ Варшави, добрий вихователь, вигнаний за віру і правду, покірний слуга Церкви, засновник Згромадження Сестер Францисканок Родини, а передусім чесний і порядний католик, чиє життя сподобалося Господеві. Нехай і наше життя предстане таким самим в очах людей і Бога» - закликав Архієпископ Мокшицький.

Після завершення Святої Меси Архієпископ Мечислав Мокшицький освятив встановлену в катедрі епітафію в пам'ять про св. Зигмунда Щенсного Фелінського, де встановлено для вшанування його мощі.