Московський патріархат вирішив доєднатися до кремлівської агресії
  • Срд, 03/08/2016 - 01:36

Паралельно з загостренням ситуації на українсько-московитському фронті Московський патріархат розродився черговими нападками на УГКЦ.

01 серпня цього року прес-служба Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату виступила з різкою, брехливою заявою на адресу УГКЦ. Офіційна структура Московського патріархату вдалася не тільки до перекручення історичних фактів, але й прямої фальсифікації, приписавши Блаженнішому Святославу, Главі УГКЦ фразу, яку він, начебто, сказав в інтерв’ю 24 липня цього року.

Так у заяві московського церковного органу пише, що Патріярх Святослав, начебто, сказав наступну фразу: «очень много фактов поведения, не совместимых со званием гражданина Украины, и Служба безопасности Украины должна ими заняться» (мовою оригіналу). Насправді, фраза звучить зовсім інакше: «Є дуже багато фактів несумісної поведінки з покликанням громадянина України серед духовенства Московського патріархату, про що нам навіть було сказано під час останньої зустрічі Служби безпеки України із Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій. Про це треба відкрито говорити!»

У заяві також стверджується, що Блаженніший Святослав назвав, організований в Україні Московським патріархатом, так званий хресний хід проросійською політичною акцією. Такого висловлювання в, загаданому, інтерв’ю взагалі нема. Спробу Блаженнішого Святослава заспокоїти українське суспільство і застерегти від провокацій церковна Москва подає як розпалювання ворожнечі.

Надалі автори звернення допускають неймовірну неточність стверджуючи, що офіційний сайт УГКЦ 19 липня цього року розмістив інтерв’ю Блаженнішого Архиєпископа-емерита кардинал Любомира (Гузара). На томість на офіційному сайті УГКЦ таке інтерв’ю є відсутнім. Судячи з цитати, яку наводять автори звернення, йдеться про інтерв'ю Блаженнішого Любомира, яке знаходиться на офіційному меді-ресурсі УГКЦ і опуліковане там 15 липня цього року. 

Москва надалі проголошує історичну брехню про те, що, начебто, Унія насаджувалась вогнем і мечем та звинувачує усі Східні Католицькі Церкви у тому, що вони сіють ворожнечу і ненависть. «Протягом століть уніати пробували розправитись з православ’ям за допомогою світської влади, коли це було можливим, або за допомогою всякого роду інсинуацій, фальсифікацій і обману» - пишуть автори звернення.

Церковна Москва очевидно забуває про ріки крові білоруських та українських греко-католиків, які вона руками Москви державної проливала на Великій Україні у ХІХ столітті, а потім в Галичині і Закарпатті в ХХ столітті.

Окрім цього, в припадку антиуніатської істерики Московський патріархат знову повторив, те що він з папугаячою  впертість повторює останніх майже тридцять років: унія – єдина перепона до діалогу православних і католиків.

Очевидно, що заява Московського патріархату носить брехливий, провокаційний характер і спрямована на розпалювання міжконфесійної ворожнечі в Україні. Те що вона співпала з посилення московитської агресії свідчить, що Московський патріархат і надалі використовується Кремлем, як політичний інструмент. Безбожна брехня московських церковних чиновників ставить під великий сумнів христяинський характер керівництва так званого Московського патіархату.  


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць