Найпопулярніше

 • 2 Січень 2023 (20:40)

  У понеділок вранці відбулося перенесення тлінних останків. Церемонію провів Архипресвітер базиліки кардинал Мауро Ґамбетті.

  У базиліці Святого Петра у Ватикані розпочалося прощання з Папою-емеритом Бенедиктом XVI, який протягом майже десяти років після свого зречення в лютому 2013 року проживав в усамітненні в монастирі «Mater Ecclesiae» на території Ватикану. Ще задовго до 9:00 довга черга прочан, які прийшли віддати останню шану пастиреві, який останні роки свого життя присвятив молитві за Церкву, вишукувалася перед храмом.

   

 • 2 Січень 2023 (20:42)

  Цей рік розпочався дуже гучно — активними атаками російських ракет, безпілотників на наші міста і села. Проте епіцентром тих атак є наша столиця — місто Київ. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні вже у 313-й день великої повномасштабної війни росії проти України.

 • 2 Січень 2023 (20:44)

  Архиєпископ Ґенсвайн розповів про те, що Папа-емерит сказав уночі за кілька годин до смерті. Саме шукання «любого» Ісуса було шифром священичого служіння Йозефа Ратцінґера, як про це 2016 років нагадував Папа Франциск.

 • 2 Січень 2023 (20:46)

  Колишній Другий Секретар Папи Венедикта XVI, а сьогодні Львівський римо-католицький архиєпископ Мечислав Мокшицький ділиться спогадами про Папу-емерита, серце якого перестало битися в останній день минулого року.

   

  Костянтин Чавага - Львів

  «Звістка про смерть Папи Венедикта XVI наповнила моє серце болем, тому що він був мені близький», – так архиєпископ Мечислав Мокшицький, Львівський Митрополит латинського обряду, прокоментував для Vatican News повідомлення, яке 31 грудня 2023 року надійшло із Ватикану.

 • 2 Січень 2023 (22:15)

  У Ватикані підрахували, що впродовж понеділка шану тілу Папи Бенедикта XVI, виставленому у базиліці Св. Петра, віддало 65 тисяч осіб. Ці дані повідомили перед зачиненням базиліки. Ця цифра значно більша від того, що прогнозувала влада Риму, яка сподівалась на 35 тисяч осіб щодня.

  Від самого ранку тисячі людей стояли в черзі до базиліки, щоб пройти поруч з тілом Папи-емерита, віддати йому честь та помолитись.

  Одними з перших, хто прибув до базиліки, були президент та прем’єр-міністр Італії.

 • 2 Січень 2023 (22:25)

  Папу-емерита Бенедикта XVI поховають у Ватиканських гротах у місці, де до беатифікації у 2011 році був розташований гріб Івана Павла ІІ – підтвердив у понеділок директор прес-служби Апостольської Столиці Маттео Бруні.

  Після беатифікації Папи-поляка 1 травня 2011 року його гріб перенесли з Ватиканських гротів до базиліки Св. Петра до каплиці св. Севастіана.

 • 3 Січень 2023 (12:22)

  Оприлюднено духовний заповіт Бенедикта XVI, що датований 29 серпня 2006 року.

   

  Мій духовний заповіт

 • 3 Січень 2023 (14:17)

  Один з найближчих співробітників Папи-емерита, Державний Секретар часів його понтифікату, поділився на сторінках часопису “L’Osservatore Romano” спогадами про співпрацю та дружбу з Йозефом Ратцінґером.

 • 3 Січень 2023 (14:29)

  Архиєпископ і Митрополит Львівський Ігор у своєму посланні з нагоди Різдва Христового виокремив найважливіше для кожного у пережитті Різдва Христового.

 • 3 Січень 2023 (15:21)

  Архиєпископ Ґеорґ Генсвайн вважає можливим, що невдовзі появляться заклики до беатифікації Бенедикта XVI. Про це багаторічний секретар покійного Папи-емерита сказав в інтерв’ю католицькому телебаченню EWTN.

  У відповідь на запитання про «Santo subito» він сказав: «Думаю, що ситуація піде в цьому напрямку».

 • 3 Січень 2023 (16:08)

  У теперішніх воєнних обставинах, коли нам дуже бракує світла, хоч би й матеріального, ми відчуваємо, що наше життя стає цілком інакшим. Як важливо людині знати правду, щоб можна було правильно жити! Ми знаємо, що першою жертвою війни є правда, як про це говорить нам Папа Франциск. Готуймося до народження між нами світла істини, до прийняття нашого новонародженого Спасителя! Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 314-й день великої, повномасштабної, тяжкої війни, яку російський окупант приніс на нашу мирну землю.

 • 3 Січень 2023 (16:12)
  Протягом першої половини другого дня, відколи тіло Папи-емерита виставлене в базиліці Святого Петра, попрощатися з ним прийшли ще 25 тисяч паломників.

  У Ватикані триває прощання з Папою-емеритом Бенедиктом XVI, який переставився до вічності вранці 31 грудня 2022 року. Від понеділка, 2 січня, його тіло виставлене перед головним вівтарем базиліки Святого Петра. Вже другий день поспіль до храму стікається безперервний потік тих, хто приходить попрощатися, прибуваючи для цього не тільки з різних частин Італії, але й з інших країн.

 • 4 Січень 2023 (14:23)

  31 грудня 2022 року о 10:34 за київським часом відійшов до вічності папа-емерит Венедикт XVI. Пропонуємо детальніше ознайомитися із життям цієї непересічної постаті в історії Католицької Церкви й основними векторами його понтифікату. Наголошуємо, це лише перша частина, а наступна буде опублікована згодом.

 • 4 Січень 2023 (14:25)

  Літургія пристосована до особливостей існуючого випадку, зберігаючи також елементи, що стосуються поховання Папи Римського.

 • 4 Січень 2023 (14:56)
  На початку катехизи, якою він підсумував цикл, присвячений духовному розпізнанню, Папа Франциск згадав про свого попередника, назвавши його «великим спеціалістом катехизи». Темою ж роздумів був духовний супровід.
 • 4 Січень 2023 (14:57)

  У вівторок, 3 січня, відбулися збори духовенства та монашества Донецького екзархату УГКЦ, на яких обговорили служіння під час війни й нові виклики.

  Зустріч, яку очолили владики Степан Меньок і Максим Рябуха, відбулася у приміщенні «Карітасу-Донецька» у м. Дніпрі. Серед учасників були присутні священнослужителі Донецького екзархату та представники монашества.

 • 4 Січень 2023 (14:59)
  Протягом першої половини другого дня, відколи тіло Папи-емерита виставлене в базиліці Святого Петра, попрощатися з ним прийшли ще 25 тисяч паломників.

  У Ватикані триває прощання з Папою-емеритом Бенедиктом XVI, який переставився до вічності вранці 31 грудня 2022 року. Від понеділка, 2 січня, його тіло виставлене перед головним вівтарем базиліки Святого Петра. Вже другий день поспіль до храму стікається безперервний потік тих, хто приходить попрощатися, прибуваючи для цього не тільки з різних частин Італії, але й з інших країн.

 • 4 Січень 2023 (15:01)

  Господь приходить у серце землі. Так, як Він потім зійде в ад, місце темряви, місце очікування померлих, і виведе всіх людей до світла. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 315-й день війни.

  Предстоятель зазначив, що місцем найзапеклішого протистояння є вже знані на цілий світ героїчні міста Бахмут і Авдіївка. Ворог наніс удар по Запоріжжю, пошкодив елемент інфраструктури. Вночі з важкої артилерії ворог наніс удар по Нікопольщині. На Херсонщині постраждало місто Берислав, де ворог обстріляв ринок.

 • 4 Січень 2023 (15:03)

  Також і першу в 2023 році загальну аудієнцію Папа Франциск завершив закликом, присвяченим Україні.

  Розпочавши загальну аудієнцію в середу, 4 січня 2023 р., згадкою про Бенедикта XVI, прощання з яким триває у Ватикані, зустріч з паломниками Папа Франциск завершив закликом, присвяченим Україні.

 • 4 Січень 2023 (15:04)

  5 січня 2023 року, в день похорону папи-емерита Бенедикта XVI, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відбудуться заупокійні богослужіння.

  Цього дня о 9:00 Архиєрейську Божественну Літургію очолить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Із ним співслужитиме владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, та духовенство Патріаршої курії і Київської архиєпархії.

Сторінки

Паломництво Святими місцями