Найпопулярніше

 • 25 Січень 2024 (11:38)

  В одному з найзнаменитіших музеїв Риму, Національній Галереї Сучасного Мистецтва, зараз проходить виставка про життя письменника Дж. Р. Р. Толкіна, автора “Володаря перснів”, який відіграв вирішальну роль у наверненні до християнства свого великого друга К. С. Льюїса.

 • 25 Січень 2024 (13:53)

  Схоже, Франція знайшла спосіб вирішення проблеми завжди зачинених храмів. Їх можна буде відкрити електронним способом за допомогою додатка зі знаковою назвою: Sésame – Сезам. Зараз програму тестують у дев’яти храмах Бургундії. Якщо випробування пройдуть успішно, система може бути впроваджена по всій Франції до кінця цього року. Про це повідомляє Vatican News.

 • 25 Січень 2024 (14:41)

  25 січня 2024 року Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав проголосив тексти нового перекладу українською мовою Божественних Літургій святого Івана Золотоустого і святого Василія Великого та постановив розпочати звершення Божественної Літургії згідно з цим перекладом від 25 березня 2024 року — свята Благовіщення Пресвятої Богородиці.

 • 25 Січень 2024 (14:42)
  Темі розпізнання Папа Франциск присвятив свої роздуми, якими поділився з персоналом Трибуналу Римської Роти, виокремивши в цьому контексті важливість молитви в житті судді, адже справжнє розпізнання неможливе без допомоги Святого Духа.
 • 25 Січень 2024 (14:44)
  Після дня молитви за звільнення черниць та інших людей, які були захоплені як заручники в столиці Гаїті, місцева Церква складає подяку Богові за відновлення їхньої свободи.
 • 25 Січень 2024 (14:50)

  «Щоб увійти в життя вічне — кінцеве і найвище благо людини, потрібно відректися від фальшивих скарбів, прив’язань і, ставши на завершальний етап пошуку, знайти скарб на небі, і тим скарбом є сам Господь. Отож, якщо людина навчиться на перше місце у своєму пошуку ставити Бога і усвідомлювати Його як свій найбільший скарб, то її життя набере цілком іншого змісту». Над цим розмірковував владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, у 33 неділю після Зіслання Святого Духа, беручи за основу євангельський уривок про зустріч Ісуса Христа із багатим чоловіком.

 • 25 Січень 2024 (15:02)

  На Юдейських пагорбах, неподалік від Єрусалима, було зроблено унікальну археологічну знахідку – виявлено надзвичайно рідкісну монету з епохи Першого Храму (VI-V століття до н. е.). Цей артефакт, розсічений навпіл, свідчить про його використання як валюти на основі ваги, що є важливим свідченням еволюції торгівлі того часу.

 • 25 Січень 2024 (15:05)

  24 січня відбулася пресконференція на тему: «Нічого святого: воєнні злочини російських окупантів проти релігійних громад та священнослужителів», яку ініціювали Центр громадянських свобод і Медіацентр Україна — Укрінформ. На події експерти надали докази релігійних переслідувань на окупованих територіях та порушення агресором Міжнародного гуманітарного права щодо культових споруд під час бойових дій.

 • 25 Січень 2024 (15:07)

  «Ісус — наш спаситель і визволитель. Алилуя. І, як сказав один католицький проповідник з Америки, Бог відносно нас має свій план, але проблема в тому, щоб ми не зруйнували його гріхом». Такими словами владика Степан Меньок, екзарх Донецький, поділився у черговому духовному роздумі.

  Як приємно нам дізнатись, що навіть тоді, коли нас ніхто не буде любити, — Бог нас любить. Звичайно, любить, і тоді ми маємо сміливість наближатися до Нього як до Особи, що нас любить. Пропадає страх перед судом.

 • 25 Січень 2024 (15:15)

  Кардинал Джозеф Дзен приєднався до тих, хто виступає проти Fiducia Supplicans, та закликав до відставки або звільнення автора тексту, кардинала Віктора Фернандеса. Про це повідомляє LifeSiteNews.

 • 26 Січень 2024 (11:21)

  У ніч на 22 січня українське місто Мирноград на Донеччині зазнало ворожого удару, внаслідок якого були пошкоджені багатоповерхівки, в одній з яких — житло священника УГКЦ Івана Василенка. «У мене якісь були дивні відчуття, що буде вибух. Приблизно місяць вони мене переслідували. Я навіть дивився зі свого вікна туди, куди мало прилетіти. Чомусь була в мене така думка і вона гнітила мене. Я відганяв її завжди, але справді стався приліт», — згадує о. Іван.

 • 26 Січень 2024 (11:25)
  Проповідуючи з нагоди Тижня молитов за єдність християн, Папа Франциск перестеріг перед викривленою релігійністю, яка хоче використовувати Бога як засіб для досягнення своїх цілей, нагадуючи про те, що дорогою до відновлення єдності є навернення. Наприкінці він також закликав молитися за завершення війн, зокрема, в Україні та Святій Землі.
 • 26 Січень 2024 (11:30)
  Відповідне папське призначення відбулося 16 грудня в рамках Тимчасової угоди між Святим Престолом і Китайською Народною Республікою.

  Преосвященний Тадей Ван Юешен є новим Єпископом Чженчжоу, що в провінції Хенань у Китаї. Його хіротонія відбулася 25 січня 2024 року. Єпископське призначення з боку Папи Франциска відбулося ще 16 грудня, але лише тепер було оприлюднене, одночасно з хіротонією. Призначення нового пастиря відбулося в рамках Тимчасової Угоди між Святим Престолом та Китайською Народною Республікою.

 • 26 Січень 2024 (11:33)

  Період радянського тоталітаризму був часом важких випробувань для українського народу і Церкви як на рідних землях, так і в діаспорі. В Україні комуністи загнали УГКЦ у катакомби, а на еміграції вона зазнала викликів розсіяння. Але, як казав Ремарк, у темні часи добре видно світлих людей. Їх приклад — скарб, розуміння якого додає снаги наступним поколінням.

 • 26 Січень 2024 (11:40)

  «Християнство в Європі перебуває в дуже критичній ситуації. Це стосується всіх християнських Церков, а не лише Католицької», – заявив префект Дикастерії сприяння єдності християн кардинал Курт Кох у розлогому інтерв’ю швейцарському тижневику Weltwoche.

 • 26 Січень 2024 (11:47)
  Архиєпископ Габріеле Каччя, Постійний спостерігач Святого Престолу при ООН в Нью-Йорку, виступив під час дебатів, присвячених Близькому Сходу і палестинському питанню, повторюючи заклики Папи до припинення вогню.
 • 26 Січень 2024 (12:03)

  Серед морально-етичних дискусій нового тисячоліття особливе місце займає питання легалізації евтаназії, яку активно лобіюють саме в останні два десятиліття. Евтаназія — це акт закінчення життя за згодою пацієнта або за його бажанням (самогубство) для полегшення страждання, який відбувається за участю лікаря. Далі розглянемо моральні й правові аспекти цього явища в різних країнах і наслідки легалізації асистованого самогубства.

 • 26 Січень 2024 (12:10)

  Вже вдесяте українські захисники зустрічають Різдво в холодних окопах на східних рубежах України. Донеччина, Луганщина, Харківщина, Запоріжжя і Херсонщина нині в руїнах, ранах, крові, стражданнях і, на жаль, безцінній жертві Героїв. Та, попри це, Господь разом із ними.

 • 26 Січень 2024 (12:12)

  Нещодавно Івано-Франківськ відвідали представники італійської організації Missione Calcutta, які розпочали приготування до реалізації двох великий благодійних проєктів — «Health care for safety and rehabilitation» та «Разом з Україною завжди», основним партнером у реалізації яких є Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ. Кожна з ініціатив триватиме один рік.

 • 27 Січень 2024 (16:24)
  Приймаючи на аудієнції дипломатів Мальтійського Ордену, Папа Франциск відзначив їхню діяльність, спрямовану на служіння вбогим, підкреслюючи важливість поєднання зусиль між представниками Ордену та папськими нунціями.

  «Поширювати Божу славу та освячення членів через захист віри і пошану до вбогих» – це гасло Суверенного Лицарського Мальтійського Ордену стало відправною точкою для роздумів, якими Папа Франциск поділився із послами цього ордену, приймаючи їх у суботу, 27 січня 2024 р., з нагоди їхньої зустрічі, що відбувалася цими днями в Римі.

Сторінки