На Соборі Трірської дієцезії у Німеччині представники УГКЦ поділилися досвідом впровадження стратегії розвитку УГКЦ 2020
  • Втр, 03/05/2016 - 23:04

28 квітня - 1 травня у німецькому місті Трір відбулося сьоме і останнє зібрання Собору Трірської римо-католицької дієцезії, на яке було запрошено і представників Української Греко-Католицької Церкви. Для обміну досвідом та на прохання Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава до Німеччини було делеговано Генерального вікарія для католиків візантійського обряду в Австрії отця Юрія Коласу. Ще одним гостем собору став священик Іван Сохан, економ Київської архиєпархії УГКЦ.

Започаткований в січні 2013 року єпархіальний Собор Тріра цими квітневими днями зібрався на своє останнє пленарне засідання. Всі ці зібрання об’єднані одною метою: за допомогою дискусій серед вірян і духовенста виробити основну стратегію єпархіяльного життя та служіння в майбутньому, а також збагнути, наскільки Церква сьогодні може бути близькою з вірними і як може допомогти їм у пізнанні Бога. 

У цьогорічному завершальному соборі до роботи долучилося 237 делегатів, яким для ознайомлення редакційною комісією Собору було представлено остаточну версію напрацьованого за останні роки документу під назвою "Heraus gerufen – Schritte in die Zukunft wagen" (Поклик іти назовні – відважно крокуючи у майбутнє). Саме ця 40-ка сторінкова праця дуже жваво обговорювалася протягом наступних трьох днів, після чого була успішно ухвалена 212 голосами з 231.

Крім дискусій на пленарних засіданнях, гості цьогорічного Собору мали можливість виступити та поділитися стратегіями розвитку своїх Церков.

Представник УГКЦ отець Юрій Коласа розпочав свою доповідь з подяки від імені Глави УГКЦ за запрошення до Тріра. «Блаженніший Святослав бачить у цьому запрошенні можливість обміну дарами між нашими Церквами і попросив мене представити вам процес оновлення Української Ггреко-Католицької Церкви, який розпочався ще у 2011 році. Відправною точкою цих змін став лист Блаженнішого Святослава до всіх вірних УГКЦ під назвою "Жива парафія - місце зустрічі з живим Христом"», – розповів Юрій Коласа.

Далі він ознайомив делегатів зі стратегією УГКЦ 2020 "Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом", яка за рішенням Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви реалізується сьогодні на п’яти континетах світу. «Після тривалих дискусій Синод УГКЦ вирішив розпочати процес оновлення Української Греко-Католицької Церкви з оживлення парафіяльного життя у нашій Церкві», – продовжив о. Юрій. Також доповідач звернувся до присутніх з проханням пошуку шляхів оживлення вже існуючих парафій та громад Трірської римо-католицької дієцезії: «Зміни перспективи за пропозиціями делегатів собору, а саме: 1) спрямованість до особи; 2) перед тим, як визначати завдання, звернути увагу на існуючі харизми; 3) об’єднання існуючих парафій та громад у ширші спільноти на принципі співпраці; 4) синодальний устрій життя єпархії, є дуже важливими для оновлення життя Церкви. Звісно, не менш значимим є пошук шляхів оновлення вже існуючих парафій та громад. Можливо, це стане ще одним пунктом, над яким застановляться делегати собору. Актуальним у цьому напрямку є наступне питання: що ми можемо зробити для того, щоб наші існуючі парафії стали місцем, де кожна людина може зустріти живого Христа, пізнати його та з’єднати своє життя з Ним?»

Наприкінці отець Коласа процитував слова Папи Венедикта XVI, які він виголосив під час генеральної аудієнції 22 березня 2006 року: «Євангелізація, в першу чергу, є свідченням віри та нашого особистого пережиття зустрічі з Богом. Апостоли не були послані проповідувати певні ідеї, але свідчити про Особу воскреслого Христа, з яким вони мали особистий стосунок та єднання. Апостоли є посланниками, проте, в першу чергу, вони є "експертами" особи Ісуса».