На Тернопільщині відкрили пам’ятник Пінзелю
  • Втр, 18/11/2014 - 09:09

Пам’ятник галицькому скульптору середини 18 століття, представнику пізнього бароко і рококо, зачинателю Львівської школи скульпторів Іоану Георгію Пінзелю відкрили 16 листопада на площі біля міської ратуші у Бучачі.

Участь в урочистому відкритті взяли участь представники влади, місцевого самоврядування, депутати районної та міської рад, автор пам’ятника, представники громадських організацій, жителі міста.

Про талановитого незнайомця, який появився в Бучачі на фабриках Потоцького і знайшов у цьому місці свій дім, сім’ю, свого мецената і роботодавця, розповів старший науковий співробітник районного краєзнавчого музею Микола Козак.

Важливим кроком для представлення світовій спільноті українських, культурних цінностей стала організована у каплиці Сен-Шапель, що входить у комплекс Лувру (Париж) виставка 27-ми роботами Пінзеля (з них 11 робіт він творив у Бучачі), яка проводилась з 22 листопада 2012 –го до 25 лютого 2013-го року. На офіційному закритті виставки побувала делегація з нашого міста. В складі делегації побував Василь Бабала. Саме там у нього зародилась ідея, в честь Великого Маестро Іоана Георгія Пінзеля, встановити пам’ятник.

Меценат Василь Бабала приклав багато зусиль для збереження і відновлення робіт майстра, а саме - придорожні фігури Яна Непомуки та Богоматері (Бучацької Богородиці), фігури Діви Марії на території монастиря о. Василіан. Виступаючи перед присутніми, він розповів про виникнення цієї ідеї, і її втілення через півтора року.

До слова також були запрошенні голова районної ради Олег Михайлів, який також делегував Бучаччину на виставці у Франції, міський голова Йосиф Мосціпан та автор скульптурної композиції, заслужений скульптор України Роман Вільгушинський. Відтак священики освятили пам’ятник.