Напередодні Апостольського візиту Папи Франциска до Туреччини
  • Чтв, 27/11/2014 - 11:07

У п’ятницю (28 листопада 2014 року) вранці розпочнеться 6-та Апостольська подорож Папи Франциска поза Італію. Прийнявши запрошення Президента Республіки, Його Святості Патріарха Вартоломея І, та Єпископської Конференції, Святіший Отець Франциск здійснить Апостольський візит до Туреччини від 28 до 30 листопада 2014 р., відвідуючи Анкару та Стамбул. Візит до Туреччини пов’язаний із участю в престольному празнику Константинопольського патріархату – святі апостола Андрія, що припадає на 30 листопада.

Так, як блаженний Папа Павло VI у липні 1967 року й святий Папа Іван Павло ІІ у листопаді 1979 року та Святіший Отець Венедикт XVI 2006 року, Папа Франциск відвідає Туреччину, яку недаремно називають "священною землею Церкви". За неповних 50 років вже четвертий наступник Святого Апостола Петра відвідає місця, де написано більшість книг, які входять до Нового Завіту. Саме тут християнська громада усвідомила свою ідентичність та зміцнилась, і саме звідси перші євангелізатори вирушили на Схід та до слов’янських земель. Але Туреччина – це також і земля, на якій залишив свій незабутній слід Апостольський Делегат Анджело Ронкаллі, що потім був став святим Папою Іваном ХХІІІ.

Візит Папи Франциска в Туреччину важливий з багатьох аспектів: душпастирського, екуменічного та міжрелігійного. Туреччина – це країна, що розташована відразу в двoх частинах світу: у Європі та в Азії, вона становить свого роду "вікно на схід": Близький та Середній Схід, а також і на центральну Азію, де особливо животрепетним є питання міжрелігійного діалогу, толерантності до інших релігій, взаємопошани.

Як сказав напередодні подорожі Святішого Отця до Туреччини кардинал П’єтро Паролін, Державний Секретар Апостольської Столиці, відвідини Папи Франциска, перш усього, пов’язані із зміцненням зв’язків приязні, співпраці та діалогу між Церквами, турбуючись становищем та долею християн, що зазнають труднощів та переслідувань.

З радістю очікує відвідин Папи Вселенський Патріарх Вартоломей І, наголошуючи на екуменічному аспекті цього візиту.

У римо-католицькому катедральному храмі Святого Духа міста Стамбула, де Святіший Отець відслужить Службу Божу для католиків країни, яких нараховується коло 50-ти тисяч і вони належать до латинської, вірменської, сирійської та халдейської Церков, готуються прийняти паломників з усієї Туреччини. Храм зможе вмістити коло 600 вірних, а для інших на церковному подвір’ї будуть встановлені гігантські телеекрани.

Перший день Вселенського Архиєрея в Туреччині, після зустрічі в аеропорту, складатиметься з відвідини мавзолею Ататюрка, офіційної церемонії привітання в президентському палаці й буде поєднана із візитом ввічливості до Глави Держави та зустріччю з представниками влади. У перший день візиту також передбачені зустрічі з Прем’єр-міністром та з Керівником відділу в справах релігій.
 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць