Народне віче на Євромайдані розпочалося з екуменічної молитви
  • Нед, 15/12/2013 - 16:55

Народне віче «День гідності», яке зараз проходить у Києві на Майдані Незалежності, розпочалося з екуменічного молебню та благословення.

До учасників багатолюдного Євромайдану звернулися представники шести християнських конфесій – УПЦ КП, УПЦ (МП), УАПЦ, УГКЦ, РКЦ в Україні та Союзу християн віри євангельської.

Кожен із виступаючих заявляв про солідарність Церкви, яку він представляє із мітингувальниками, та наголошував на необхідності проведення лише мирних акцій протесту.

Архиєпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент, якому першому надали слово, зокрема, передав благословення Патріарха Філарета. Він запевнив, що Предстоятель УПЦ КП постійно молиться за народ за Україну

«Він молить Бога, щоби лихо минуло. Щоби хвилі, які намагаються потопити корабель, який зветься Україна, минули, щоби Божа ласка була з усіма нами», – сказав владика.

Представник УПЦ КП також подякував Євромайдану за підтримку, яку активісти надали його єпархії.

«Коли єпархію спіткало горе – зловмисники підпалили дерев’яну церкву у Євпаторії, ви допомогли її відродити. Прошу Бога, щоби він благословив вас за вашу ласку», - подякував він.

Апостольський екзарх УГКЦ у Франції, Швейцарії та країн Бенілюксу Борис (Ґудзяк) передав учасникам Євромайдану вітання від керівництва УГКЦ та усього Синоду єпископів. Протести на майдані, які тривають уже стільки днів, владика Борис порівняв із паломництвом.

«Весь світ споглядає на вас, споглядає, бо ми йдемо мирним паломництвом з піснею і молитвою на устах. Це паломництво не буде простим і коротким, і перед нами Господь сьогодні ставить питання – чи ви є готові назвати речі своїми іменами, чи є готові йти за правдою? Сьогодні ми разом. А коли ми будемо вдома на місці праці, ми маємо донести цей дух миру і солідарності і великої відповідальності, вимагаючи від себе того, що вимагаємо від інших», – наголосив єпископ Борис (Ґудзяк).

Представник УАПЦ - єпископ Вишгородський і Подільський УАПЦ Володимир запевнив, що віряни і священнослужителі його Церкви на боці мітингувальників і щодня підносять за них молитву до Господа.

Із закликом до молитви та посту звернувся до усіх римо-католиків та людей доброї волі і архиєпископ РКЦ в Україні, ординарій Києво-Житомирської дієцезії Петро Мальчук. Він нагадав, що згідно з вченням Католицької Церкви народ має право мужньо, перемагаючи страх, виступати проти переслідувань та захищати справедливу справу.

«Сьогодні, у третю неділю адвенту, закликаємо кожну парафіяльну спільноту молится за мир і справедливість, а також за постраждалих та несправедливо ув’язнених, а завтра 16-го грудня ми заохочуємо усіх до строго посту, який будучи нашим особистим зреченням, символізуватиме солідарність з усіма людьми, яким є небайдужа доля нашої країни», - наголосив архиєпископ.

Джерело: РІСУ


Паломництво Святими місцями