Не дозвольмо, щоб нас обдурили ілюзії того, що для світу є великим та мудрим, - Папа Франциск
  • Втр, 07/01/2014 - 18:36

Шукати Божого світла за допомогою «наших малих світел» та не задовольнятися посереднім життям закликав Папа Франциск, проповідуючи під сам Святої Меси з нагоди урочистості Богоявлення Господнього (з грецької мови – Епіфанії). Це свято спогадує подію поклоніння волхвів новонародженому Христові, які прийшли до Нього, ведені сяйвом зорі. Це, за словами Святішого Отця, світло, за яким слід витривало іти, аж до відкриття найбільшого, непереможного світла, яке змінює життя. Але за Епіфанією може приховуватися темрява, настільки підступна, яка, перевдягаючись у світло, замишляє змову для захисту власних привілеїв, адже у цих подіях бачимо не тільки зорю, але й Ірода.

Зоря спонукала східних мудреців «шукати велике світло Христа», і вони вірно йшли за світлом, яке внутрішньо їх пронизало, та зустріли Господа. Їхній шлях, як зауважив Папа, є прообразом долі кожної людини, адже «наше життя є поступати вперед, просвічені вогнями, які освітлюють дорогу, аби віднайти повноту істини й любові, що їх ми, християни, розпізнаємо в Ісусі, Світлові світу».

Сучасні християни також мають свою зорю. Нею є Євангелія, яку слід читати та над нею роздумувати. Але може трапитися так, що іноді втрачаємо цю зорю з поля зору, як сталося зі східними мудрецями, які зустрілися з тінями «стривоженого та сповненого підозр» Ірода. «У дійсності, – зауважив Папа, – Ісус прийшов, щоб скинути не його, убогу маріонетку, але Князя цього світу! Однак, цар та його радники чують поскрипування помостів своєї влади, бояться зміни правил гри, викриття ілюзій. Увесь світ, побудований на пануванні, успіхові та володінні, на корупції, переживає кризу з причини Дитини! І Ірод доходить до того, що вбиває дітей».

Хоч «темрява світськості» дещо приховала зорю, однак, віддалившись від цього негативного впливу, волхви віднайшли світло та дорогу до Вифлеєму. А далі Святіший Отець звернув увагу на те, що зробили ці східні мудреці, повертаючись додому, тобто, на їхню «святу хитрість», яка запобігла тому, що вони не потрапили у тенета Ірода. «Вони, завдяки цій “святій хитрості” зберегли віру. І також ми повинні оберігати віру. Обороняти її від цієї темряви. Але часто від темряви, переодягненої у світло», – наголосив Папа, додаючи, що поведінка волхвів вчить нас ще однієї важливої речі: не задовольнятися посереднім життя, але «піддаватися захопленню чимось добрим, істинним, прекрасним, Богом, Який є всім цим, і завжди у найбільший спосіб».

«Вони вчать нас, – підсумував Святіший Отець, – не дозволити, щоб нас обдурили ілюзії того, що для світу є великим, мудрим та могутнім. На цьому не треба зупинятися. Необхідно оберігати віру».

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць