Не задовольняйтеся малими цілями, прагніть великого! Зустріч Папи Франциска з молоддю італійських регіонів Молізе та Абруццо
  • Нед, 06/07/2014 - 00:49

Після обіду з бідними в структурах дієцезальної «Карітас» в Кампобассо, Святіший Отець відлетів до санктуарію Страждальної Матері Божої в місцевості Кастельпетрозо, що поблизу Ізернії. На площі перед храмом відбулася зустріч з молоддю.

Промовляючи до юнаків і дівчат центральноіталійських регіонів Молізе та Абруццо, Папа подякував їм за атмосферу ентузіазму й свята, зауваживши, що слово «ентузіазм» походить з грецької мови й означає «мати в собі щось Божого». Отож, здоровий ентузіазм, за його словами, означає відкритість на надію та прагнення сповнення, надання сенсу своєму майбутньому, обравши відповідний шлях.

Святіший Отець зауважив, що у молодому серці існує постійне змагання між бажанням віднайти те, що насправді суттєве та остаточне й побоюванням помилитися, що спонукає залишати шляхи до відступу. Цьому сприяє панівна «культура тимчасового», яка не сприяє життєвим рішенням, основаним на скелі, але пропонує будувати на піску емоцій. «Прагнення індивідуальної автономії, – зазначив проповідник, – доходить аж до того, щоб завжди все піддавати сумнівам, з відносною легкістю розбивати важливі й далекоглядні рішення, вільно обрані із завзяттям та посвятою життєві шляхи. А це посилює поверховність у прийнятті відповідальності».

Однак, як наголосив Папа, людське серце «прагне великих речей, важливих цінностей, глибокої дружби, зв’язків, які зміцнюються, а не розбиваються життєвими випробуваннями. Людська істота прагне любити й бути любленою». Ось чому, за словами Наступника святого Петра, «культура тимчасового не підносить нашу свободу, але позбавляє нас нашого справжнього призначення, справжніх й автентичних цілей».

«Не дозвольте, щоб у вас вкрадено прагнення будувати протягом свого життя великі та стійкі речі. Саме це веде тебе далі. Не задовольняйтеся малими цілями!», – закликав у цьому контексті Святіший Отець, додаючи, що власними силами це неможливо осягнути.

«Зважаючи на тиск різних подій та модних віянь, самі ми ніколи не зможемо віднайти правильний шлях, а коли й знайдемо, то не матимемо достатньо сил, щоб на ньому витривати, подолати підйоми й непередбачувані перешкоди», – пояснив він, пригадавши Христове запрошення: «Якщо хочеш, то йди за мною». «Лише разом з Ісусом, молячись та наслідуючи Його, віднаходимо чітке бачення та сили, щоб тривати в ньому», – підкреслив Святіший Отець, наголосивши на тому, що Ісус не відбирає нашої автономії та свободи, а, навпаки, зміцнює, вчиняючи нас здатними бути вільними.

 


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць