«Нехай Всевишній прийме у свої обійми всіх тих, які вміли любити та жити вічним життям уже тут, на землі», - Глава УГКЦ у Чикаго
  • Нед, 11/11/2018 - 20:34

Сьогодні ми в Божественній Літургії згадуємо тих, хто є засновником, фундатором і будівничим цієї особливої парафії Святих Володимира і Ольги в Чикаго. І навіть тоді, коли ми подивимося на їхні діла, вчинки й життя з ретроспективи 50 років, то можемо побачити, що в їхньому житті вже були ознаки чогось, що не проминає, що має значення для життя вічного.

На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у суботу, 10 листопада 2018 року у своїй проповіді до вірних під час Заупокійної Божественної Літургії в храмі Святих Володимира і Ольги у Чикаго. Того дня молилися за усіх померлих засновників, фундаторів та душпастирів цього храму.

«Важливий сам факт, що ця парафія вистояла, розвинулася. Навіть більше, вона є живою і діяльною навіть тоді, коли вони відійшли у вічність від нас. Це свідчить, що їхні діла, вчинки й життя були сповнені вічністю, жертвою та любов’ю до Бога і ближнього», — сказав проповідник.

На думку духовного лідера греко-католиків, нам усім потрібно брати приклад із засновників, фундаторів та будівничих парафії, адже вони присвятили своє служіння добробуту ближніх.

 

«Ми молимося за вічний спокій священиків, душпастирів цієї парафії, а також усіх тих, які своїм життям та пожертвами приклалися до будівництва цього святого храму. Святий апостол Павло у Посланні до євреїв  каже: «Пам'ятайте про наставників ваших, які звіщали вам Слово Боже, і, дивлячись уважно на кінець їхнього життя, наслідуйте їхню віру». Чому? Бо це є рецептом щастя і життя вічного, для якого створена кожна людина. Нехай Всевишній прийме у свої вічні обійми всіх тих, які вміли любити та жити вічним життям уже тут, на землі. Нехай їхній приклад, життя та служіння, а також відхід у вічність буде для нас добрим прикладом. Нехай вони прокладуть кожному з нас дорогу на небеса, бо, як каже Ісус Христос, «де Я, там буде й слуга Мій», — наприкінці промовив Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, що Глава Церкви, на запрошення владики Венедикта (Алексійчука), Правлячого єпископа Чиказької єпархії, здійснює свій душпастирський візит до Чикаго, який триватиме до 13 листопада 2018 року. Мета візиту — взяти участь у святкуванні 50-ліття парафії Святих Володимира і Ольги.

 

Довідка

Собор Святих Володимира і Ольги — храм Української Греко-Католицької Церкви, розташований у районі «Українське село» в Чикаго. Це один із головних центрів Чиказької єпархії УГКЦ.

Парафія Святих Володимира і Ольги в Чикаго була заснована в 1968 році патріархом Йосифом Сліпим і єпископом Чиказької єпархії Ярославом Габро.

Будова храму тривала у 1971 — 1973 роках. 20 травня 1973 року Блаженніший Йосиф освятив новозбудований собор.

Архітектор храму Ярослав Корсунський. Він опрацював план цього храму на основі візантійсько-українського стилю, вживаного в Україні упродовж ХІ – ХІІІ століть. 

Фото: Наталка Коваль


Паломництво Святими місцями

Добровільний внесок
вкажіть суму пожертви

  грн/місяць