Незвичайний дарунок для Папи – срібна чаша, викарбувана сотнями тисяч аргентинців
  • Срд, 28/08/2013 - 23:28

Відомий аргентинський ювелір Хуан Карлос Пажарольса вже від квітня цього року розпочав готувати незвичайний подарунок для Папи Франциска – срібну чашу для звершення Святої Літургії, до реалізації якої, вдаряючи невеличким молоточком, уже причинились сотні тисяч аргентинців. Багато хто вдаряє молоточком не тільки від себе, але від усіх членів родини. Кількість ударів уже перевищила 7 мільйонів, а їх підраховує спеціальний електронний датчик.

70-річний ювелір вирішив зробити цей подарунок для Святішого Отця у такий незвичайний спосіб, щоб виявити любов аргентинського народу до свого земляка – Папи Франциска. За його словами, ця чаша для відправи Святої Меси буде не твором мистецтва, але молитвою та виявом віри цілого народу.

У здійсненні чаші беруть участь не тільки католики, але й вірні інших віровизнань, люди доброї волі, які прагнуть виявити пошану до Святішого Отця, серед яких вже була і президент Аргентини Крістіна Кіршнер. Усі учасники цієї ініціативи мають також можливість написати кілька слів для Папи у спеціальній книзі. Частини, з яких буде складатись чаша, вже побували не тільки в десятках провінцій Аргентини, але й у Канаді, США, Уругваю, Італії та Німеччині. У жовтні Хуан Карлос Пажарольса прибуде до Іспанії, потім до інших європейських країн.

Цими днями чашу почали карбувати мешканці Буенос-Айреса, довгими годинами стоячи у черзі та супроводжуючи чекання набожною молитвою. Також і Марія Елена, рідна сестра Папи, залишила свій знак на чаші.

Для виготовлення чаші використане аргентинське срібло. На ній будуть вирізьблені символи Євхаристії – виноград та пшениця – і образ Пресвятої Богородиці з Люхану, Небесної Покровительки Аргентини.

На фото: ювелір Хуан Карлос Пажарольса допомагає старенькій жінці з Буенос-Айреса залишити свій знак на чаші для Папи

Текст із сторінки http://uk.radiovaticana.va