Нідерландці віком до 60 років тепер можуть померти від голоду за допомогою лікаря
  • Нед, 04/02/2024 - 16:01

Нідерландська медична федерація скасувала вікові обмеження для пацієнтів, які бажають померти, припинивши їсти та пити

Минулого тижня Королівське нідерландське товариство сприяння медицині (KNMG) опублікувало нові керівні принципи під назвою «Догляд за людьми, які свідомо припиняють їсти та пити, щоб прискорити кінець життя». Попередня інструкція від 2014 року не рекомендувала допомагати людям молодше 60 років померти від голоду та зневоднення. Про це пише The Christian Post.

Приєднуйтесь до нашої групи "Оперативно" у Телеграм та Вайбер, щоб першими знати важливі та актуальні новини!

«Люди дедалі більше потребують контролю над своїм кінцем життя. У них є різні варіанти для цього, в тому числі свідомо припинити їсти і пити», – зазначили в KNMG. «Кожна компетентна особа може обирати і реалізувати це самостійно. Хороше керівництво з боку медичних працівників є важливим».

Медична федерація вирішила скасувати попередні керівні принципи через кілька випадків, коли особи, молодші за 60 років, висловлювали бажання померти саме таким чином.

«Причина збереження вікового обмеження у старому керівництві полягала в тому, що на той час фактично не було описано випадок жодного пацієнта віком до 60 років, який довів цей процес до кінця», — пояснив Александр де Граефф, голова комітету, що стоїть за новими керівними принципами.

Де Граефф додав, що, на його думку, якщо пацієнти хочуть покінчити з життям, то для них краще «зробити це з керівництвом, ніж без підтримки».

Щороку в Нідерландах близько 700 людей помирають, навмисно позбавляючи себе їжі та води.

За даними NOS, академічний госпіс Demeter тимчасово припинив прийом пацієнтів, які фізично здорові, але прагнуть померти, навіть якщо їм більше 60 років.

Нільс Мулдер, голова Нідерландської асоціації психіатрії розповів NOS, що людина, яка висловлює бажання померти, повинна поговорити з фахівцем у сфері психічного здоров’я, щоб з’ясувати, чому вона так себе почуває. Мулдер також запропонував, щоб госпіси пропонували психіатричну допомогу, щоб ці люди «все ще могли бачити перспективи в житті».

Згідно з брошурою Нідерландської асоціації добровільного завершення життя, відмова від їжі та пиття може бути більш важким для молодих людей, які намагаються покінчити життя таким чином, поки вони ще здорові, оскільки смерть може зайняти більше часу.

У листопаді нідерландське інформаційне видання NL Times повідомило, що опитування, проведене Kieskompas серед майже 200 000 осіб, показало, що 80% нідерландців підтримують дозвіл людям похилого віку, які відчувають, що досягли кінця свого життя, отримати допомогу в самогубстві.

10% учасників заявили, що вони виступають проти розширення прав на законну допомогу в самогубстві, включивши до нього тих, хто просто вважає, що їхнє корисне життя добігло кінця, а ще 10% не висловили своєї думки.

Згідно зі звітом DutchNews за квітень минулого року, понад 8 700 людей померли від евтаназії в Нідерландах, що на 14% більше, ніж у попередньому році. У звіті також зазначили зростання на 34% кількості пацієнтів, які були піддані евтаназії і страждали на деменцію.

Інше дослідження «Легалізація допомоги в самогубстві покращує чи погіршує ситуацію?» опубліковане у листопаді 2022 року Anscombe Bioethics Centre, продемонструвало, що країни, які легалізували допомогу в самогубстві або евтаназію, мають вищий рівень «самоініційованих» самогубств. Дослідження також виявило, що жінки з більшою ймовірністю загинуть внаслідок самогубства в юрисдикціях, де дозволено евтаназію та допомогу в самогубстві.

«Пропаганда допомоги в самогубстві - це, буквально, пропаганда самогубств, навіть якщо пропагандисти використовують відволікаючі евфемізми, такі як «допомога при смерті», - сказав Веслі Дж. Сміт, голова та старший співробітник Discovery Institute's Center on Human Exceptionalism.