«Ніхто не може нам заборонити ходити до церкви» – єпископ Леон Дубравський про санітарні обмеження
  • Пон, 10/01/2022 - 15:29

Ординарій Кам’янець-Подільської римо-католицької єпархії єпископ Леон Дубравський наголосив на недопустимості узалежнення можливості відвідувати храми від статусу вакцинації.

Свою думку з цього приводу ієрарх висловив в ефірі Радіо Марія.

«Ніхто не може нам заборонити ходити до церкви! Настільки ми маємо сьогодні добрі стосунки з владою: місцевою, обласною та районною, крім того, я їм ще говорю, маємо стосунки з Господом Богом! Ми у першу чергу маємо послухати, що нам говорить Всевишній!», – сказав єпископ.

Владика Дубравський також наголосив, що епідемія не є приводом обмежувати публічні богослужіння. Навпаки, під час подібних випробувань люди мають вести більш інтенсивне релігійне життя.

«Коли є епідемія, потрібно навпаки заохочувати людей ходити до храмів! Пригадую, як почалася війна, в одній парафії щоденно були виставлення Пресвятих Дарів. Люди приходили і постійно молилися. І в цій парафії (очевидно, мова йде про парафію у прифронтовій зоні. – ПТ) ніколи не впала бомба і ніхто не загинув!», – зазначив ієрарх.

Слід відзначити, що українські римо-католицькі єпископи чи не найбільш послідовно відстоюють релігійну свободу та належні особисті права і свободи перед викликами з боку санітарної політики уряду.

Так, єпископи-емерити Броніслав Бернацький та Мар’ян Бучек засудили урядову політику примусу до вакцинації. З подібним осудом виступив і діючий єпископ Станіслав Широкорадюк, який також звернув увагу на небепеку подальшого наступу держави на людську свободу.

Джерело: Політична Теологія


Паломництво Святими місцями