Нікарагуа: цілеспрямоване переслідування Католицької Церкви
  • Чтв, 13/06/2024 - 17:29

Відповідно до звіту, підготовленого нікарагуанською правозахисницею Мартою Моліною, режим президента Нікарагуа Даніеля Ортеги вживає цілеспрямованих заходів для систематичного переслідування та утиску католиків.

“Диктатура здійснює загальне переслідування Католицької Церкви в Нікарагуа, – сказала вона, уточнивши, що має докази того, що підпорядковані режиму поліцейські служби переслідують вірних католицьких парафій, фотографують і знімають їх на відео під час релігійних церемоній, а також перешкоджають святкуванням та участі в богослужіннях. Моліна виявила, що з січня цього року режим змусив покинути Нікарагуа 35 душпастирів. Про це повідомляє ekai.pl.

У березні цього року режим президента Ортеги заборонив організацію приблизно 4800 урочистостей під час Великого посту на території Нікарагуа. Заборона також поширилася на традиційні Хресні Дороги, в яких масово бере участь населення цієї центральноамериканської країни, в якому переважають католики.

У 2018 році після численних протестів у Нікарагуа режим Ортеги посилив курс щодо Католицької Церкви та її вірних. Правозахисні організації підрахували, що з того часу державні чиновники та прихильники президента більше 740 разів нападали на представників Католицької Церкви або знищували її власність. За цей період влада Нікарагуа ув'язнила 55 священників і наказала майже 200 священнослужителям залишити країну.